Первозванівський скарб

У рамках просвітницького марафону «50 сторінок Державотворення: Центральної України» на YouTube-каналі Департаменту освіти і науки Кіровоградської ОВА Первозванівська територіальна громада презентувала відео «Первозванівський сортосад».

Первозванівка – унікальний край з багаторічною історією, багатий на мальовничі краєвиди та родючі землі. Вівтарем української свободи, духовною святинею став Первозванівський сортосад, заснований унікальним вченим-садоводом Леонідом Михайловичем Скалько та його дружиною Антоніною Гнатівною Ігнатьєвою, Героєм Соціалістичної праці, послідовницею чоловіка, яка увійшла в історію Кіровоградщини як грамотний, талановитий фахівець-садовод.

У цій унікальній сім’ї народилась унікальна донька Світлана Леонівна Скалько – майже 50 років незмінний керманич Кіровоградської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, яка свій трудовий шлях почала у рідному селі Первозванівці.

Здобувши середню освіту Світлана Скалько вирішила продовжити справу батьків і вступила до Уманського сільськогосподарського інституту, який закінчила в 1959 році. Дипломованому агроному запропонували попрацювати вчителем виробничого навчання біології і хімії Первозванівської школи. Робота в школі настільки захопила допитливу дівчину, що спонукала отримати ще одну вищу освіту – педагогічну, закінчивши заочно в 1965 році Черкаський педагогічний інститут.

Працюючи в школі, Світлана Леонідівна створює одну з перших в області виробничих бригад за профілем садівництва і овочівництва на базі сортосаду, яким в колгоспі ім. Т.Г. Шевченка завідувала її мати. Здібності, завзяття, горіння в роботі молодої вчительки помітили, і тому запрошували на різні посади. З 1962 до 1968 року Світлана Леонідівна працювала методистом обласного інституту удосконалення вчителів, інспектором обласного відділу освіти, старшим методистом обласної станції юних натуралістів. З 1969 року в її житті починається нова сторінка – бурхлива, неспокійна, насичена, іноді непередбачувана, але цікава, яка постійно тримала в фокусі і не давала розслабитись. Світлану Скалько обрали спочатку секретарем, а невдовзі і головою обласної організації Профспілки працівників освіти та науки.

П’ятий рік освітянська профспілкова родина розпочинає новий навчальний рік без Світлани Леонідівни, але повсякчасно згадуючи і користуючись її надбанням, досвідом роботи.

Натхненно слугуючи людям, вона і померла на роботі, перебуваючи у відрядженні в Одесі. 14 червня 2018 року перестало битися серце знаної в області й Україні голови обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, заслуженого працівника освіти України Світлани Леонідівни Скалько.

Поховали Світлану Леонідівну у селі Первозванівці на Кіровоградщині. Світла пам'ять про цю непересічну людину залишиться у серцях усіх, хто її знав.

Цьогоріч, 22 вересня виповниться 85 років від дня народження С.Л. Скалько.

 

Кіровоградський обком Профспілки 

Схожі публікації


Догори