45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини

45-та весна молодих вчителів КіровоградщиниЦьогорічний зліт молодих вчителів Кіровоградщини, який незмінно, вже 45-й раз проводить Кіровоградський обком Профспілки працівників освіти і науки України, стартував із сесійної зали обласної ради. Це свідчення високої поваги влади до освітян, зокрема молодих, ознака співпраці профспілкової і владної сторін.

За словами начальника управління освіти, науки, молоді та спорту ОДА Володимира Таборанського, торік до роботи стали 230 молодих вчителів, які за короткий термін не тільки переконалися у правильності вибору професії, а й зуміли проявити себе у нових педагогічних технологіях.

Саме зліт, у програмі якого чимало цікавих заходів, в т.ч. і поїздка до Одеси, є чудовою нагодою молоді продемонструвати свої перші здобутки, перейняти досвід заслужених педагогів, побувати у сучасних навчальних закладах…

Радо привітав молоду освітянську генерацію голова ОДА Сергій Кузьменко – саме на неї покладаються великі надії щодо формування нового покоління, виховання не просто освічених людей, а ефективних менеджерів, які працюватимуть у різних сферах.

Від вчителя залежить багато, зазначив заступник голови обласної ради Ігор Степура, адже «живемо в глобальному світі, в якому Україна веде інтелектуальне змагання за кращі успіхи в усіх галузях Саме від його професійного внеску, часточки душі залежить, як швидко сформується заможна, потужна, соціально справедлива, інтелектуальна держава».

Голова комісії обласної ради з питань освіти, науки, культури, туризму, спорту, у справах сім'ї молодіжної політики Любов Мороз підкреслила «Педагогічна весна – без перебільшення, яскрава і незабутня сторінка у житті педагогічних колективів. Я з великим задоволенням спостерігала, як молодість і досвід гармонійно поєднуються під час таких зльотів. Настрій молодих передається ветеранам, наставники відповідно відчувають гордість за підростаючу зміну. Я щиро радію, що в нас така чудова молодь – озброєна сучасними технологіями, ерудована, самодостатня – приходить навчати дітей".

Про високий рівень підготовки майбутніх вчителів педагогічним університетом говорив проректор КДПУ Сергій Михида – попит на випускників цього закладу є не лише на Кіровоградщині, а й інших регіонах. Він нагадав, що вчитель не лише виконує освітньо-виховну місію. Це ідеолог держави, нації, учасник процесу формування її майбутнього.

З гордістю розповів про випускників Олександрійського педагогічного коледжу директор Станіслав Гайдук, які використовують у своїй роботі неоціненну спадщину відомих педагогів-земляків, зокрема Василя Сухомлинського. Поєднання молоді вчителі і Сухомлинський – символічне, адже педагогічний світоч опікувався новою поросллю, а такі його ідеї, як гуманізм, виховання творчої особистості, яке базується на набутих традиціях, педагогічному досвіді актуальні і сьогодні, ними користуються педагоги різних поколінь.

Станіслав Гайдук поділився спогадами про участь у 5-му зльоті молодих вчителів, який став віховою подією у його житті – саме тоді він зустрів свою майбутню дружину.

Звісно, того дня усі компліменти адресувалися іменинникам свята. А в цьому контексті висловлювалася вдячність і головному організатору заходу - обкому профспілки, який став реальним захисним щитом освітян, в т.ч. і молодих. Високо оцінили роль обласної організації заступник голови ЦК профспілки освітян України Любов Гарбаренко в проведенні роботи з молодими спеціалістами області  і голова ФПО Максим Баланенко. Крім того, очільник профоб’єднання відзначив: на недавньому VІІ з’їзді ФПУ наголошувалося на необхідності пожвавлення молодіжної роботи, прийнято резолюцію «Молодь – майбутнє профспілок», якою визначені шляхи активізації молодіжної складової профспілкового руху.

У ФПО діє Молодіжна рада, яка здійснює реальні заходи щодо захисту прав молодих людей. Найактивніші учасники ради – освітяни. Свідчення тому - обрання головою Молодіжної ради вчителя Кіровоградської ЗОШ №19 Олени Базилюк.

Мудрість засвідчує, зазначила голова обкому профспілки освітян Світлана Скалько, що в душі кожної людини горить свічка і коли збираються вони разом, то свічі поєднуються у потужне полум’я.

«Саме таке поєднання відбувається на наших зльотах. Це добре, що Кіровоградщина протягом 45 років підтримує це полум’я, намагається зробити все, щоб воно розгорялося і зігрівало всіх довкола. Так і вчитель повинен горіти, як свіча. Така його місія – горіти, палати і віддавати тепло власних сердець».

Активним молодим педагогам області та профспілковим активістам заступник голови Профспілки Гарбаренко Л.А., головою ФПО Баланенком М.О., начальником управління освіти, науки, молоді та спорту Таборанським В.П. були вручені Грамоти і Подяки, а головою обкому профспілки Скалько С.Л. була вручена обласна профспілкова премія ім. І.Г. Ткаченка та Дипломи лауреатів премії.

Традиційним атрибутом кожного зльоту є передача естафети від досвідчених, відомих в освітянських колах області і України педагогів молодим учителям.

Естафету передали:

– Колісніченко Н.А – професор КДПУ ім. Винниченка;

– Бик А.С. – заст. директора обл. ІППО ім. В. Сухомлинського, кандидат педнаук;

– Колісніченко С.В. – вчитель Помічнянської ЗШ І-ІІІ ст. №1 Добровеличківського району, переможець обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2016».

Естафету прийняли:

– Ліксютіна Ю. – вчитель Богданівської ЗШ І-ІІІ ст. №1 ім. І.Г. Ткаченка Знам’янського району;

– Березовська К. – вчитель Новомиргородської ЗШ І-ІІІ ст. №3 Новомиргородського району;

– Якимець М. – вчитель Григорівської ЗШ І-ІІІ ст. Світловодського району.

Учасники зльоту прийняли звернення до органів влади всіх рівнів та освітян області.

Відповідно до Програми зльоту вчителі побували у кращому в області навчально-виховному комплексі (гімназія-інтернат-школа мистецтв), директор якого Коротков А.Є., професор, народний артист України, та його заст. Якимчук О.Н. ознайомили учасників зльоту з роботою цього унікального навчального закладу.

Під час перебування в Одесі учасники зльоту побували в Будинку вчених, де їх вітала голова Одеської обласної організації профспілки Дубовик Н.О. та директор Будинку вчених Жекова С.Д., відбулася творча зустріч молодих вчителів Кіровоградської та Одеської областей.

Вчителі ознайомилися з пам’ятними місцями та подіями м. Одеси, переглянули виставу в Національному театрі опери та балету, взяли участь у неповторних заходах гуморини тощо.

На зльоті значна увага приділялась конкурсній програмі, зокрема , участі у традиційних конкурсах стіннівок, присвячених тематиці зльоту, конкурсах «Міс Освітянка - 2016» та «Містер Освітянин – 2016», грі «Щасливий випадок», іншим розважальним та інтелектуальним заходам.

У конкурсах педагогічної майстерності взяли участь 24 учасники.

Звання «Міс Освітянка – 2016» виборола Лут Марина Вікторівна – вчитель Новостародубської ЗШ І-ІІІ ст. Петрівського району.

Звання «Містер Освітянин – 2016» виборов Грозан Вячеслав Анатолійович – вчитель Первозванівської ЗШ Кіровоградського району.

Переможцями в різних номінаціях стали 22 учасники, майже з усіх районів і міст області. Переможці конкурсів нагороджені цінними подарунками.

Одночасно відбувся конкурс на кращу стіннівку, у виконанні як авторськими групами, так особисто окремими учасниками зльоту. Кращими визнано газети: «З Україною у серці» Бобринецької районної організації профспілки;  «Україна – Батьківсщина, я мала її частина» Олександрійської міської організації профспілки; «25 років вільної України» Світловодської міської організації профспілки і ін. Всього на конкурс було представлено 25 стіннівок з районів і міст області.

Повні вражень від поїздки молоді вчителі повернулися у свої педагогічні колективи. 

 

Кіровоградська обласна організація Профспілки

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини 

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини 

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини 

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини 

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини 

45-та весна молодих вчителів Кіровоградщини

Схожі публікації


Догори