Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання

Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнанняКіровоградщина, напевне, єдина область, де «прописана» добра традиція особливого вшанування молодого вчителя. Адже саме тут із року в рік уже сорок першу весну проводиться зліт молодих учителів, започаткований славетним педагогом Василем Сухомлинським.

Зліт став заключним акордом «Тижня молодого учителя», у рамках якого відбулася конкурсна програма в педагогічних колективах – 22-24 березня, районні та міські зльоти – 26-27 березня і фінал із пленарним засіданням та конкурсною частиною – 28-30 березня.

За словами великого Василя Сухомлинського виховання фізичної культури – це турбота про здоров’я і збереження життя як найвищої цінності та й, власне, розкриття багатогранної діяльності людини. Саме тому цьогоріч тиждень молодого учителя проходив під девізом «Героїзм – Трагедія – Пам’ять», а також присвячений року спорту та здорового способу життя, проголошеного Урядом.

Нове покоління освітян представляли понад 60 молодих педагогів, які ще кілька років тому були випускниками ВНЗ Кіровоградської та сусідньої Черкаської областей.

Незмінним організатором заходу є Кіровоградська обласна організація Профспілки на чолі з головою Світланою Скалько, яка запрошує до участі і соціальних партнерів, благодійників, депутатів усіх рівнів.

Участь у роботі заходу взяли голова Кіровоградської обласної ради Микола Ковальчук, заступник голови Кіровоградської ОДА Галина Пастух, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Ельза Лещенко, голова Федерації профспілок Кіровоградської області Сергій Петров, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, професор Олег Семенюк, заслужені учителі, переможці конкурсу «Учитель року – 2012», лауреати іменних та обласних премій В.О. Сухомлинського.

Від ЦК Профспілки працівників освіти і науки України учасниками зльоту були заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко та голова Київської обласної організації Профспілки Анатолій Цикалюк.

Вітаючи учасників зльоту Любов Гарбаренко подякувала обласній організації Профспілки за шану до традицій, копітку роботу з молоддю – майбутнім Профспілки. Адже молоді учителі вже сьогодні відчувають підтримку та дієву допомогу від освітянської профспілки.

Заступник Голови Профспілки наголосила, що такий досвід обласної організації має стати надбанням усієї освітянської спільноти та заслуговує поширення на всеукраїнському рівні.

Пленарне засідання конференції відбувалося у стінах славного вишу Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка.

Організатори запропонували для обговорення актуальну проблему – «2012 – рік спорту та здорового способу життя». «Пам’ятні події історії рідного краю – міцне підґрунтя патріотичного виховання підростаючого покоління».

У рамках роботи зльоту відбулося ознайомлення з творчими лабораторіями ВНЗ, експозицією музею «Зелена брама», практикою діяльності шкіл Новоархангельська та Новоархангельського району області.

Конкурсна програма та спортивні змагання проходили на базі оздоровчого комплексу «Лісова пісня», де майстерність та уміння демонстрували креативні та творчі молоді педагоги. У презентаціях молодь розкрила свої таланти та хобі. Поезія, музика, 3-D-моделювання, техніки орігамі, бісероплентіння, квілінг – ось неповний перелік того, що представили сучасні сіячі «розумного, доброго, вічного», окрім ґрунтовних доповідей та розповідей про традиції школи, у якій вони працюють.

В атмосфері креативу та доброзичливості пройшли конкурс «Міс Освітянка – 2012» та «Містер Освітянин – 2012», Всеукраїнська естафета «Спорт для всіх єднає Україну, інтелектуальні ігри, конкурс стінгазет та інші заходи.

«Короновані» переможці минулорічного конкурсу Аліна Гончаренко та Олександр Іщенко урочисто передали свої титули «Міс Освітянка – 2011» та «Містер Освітянин – 2011» своїм наступникам – колегам Людмилі Безверхій (учителю Оникіївської ЗОШ) і Богдану Ярощуку (учителю Петрокорбівської ЗОШ). Решту учасників конкурсу було відзначено за номінаціями і нагороджено пам’ятними подарунками та медалями.

Усі учасники зльоту отримали методичні та інформаційні пакети, подарунки, книги. Але найголовнішим є те, що цей зліт дав змогу молодим вчителям зустрітися зі своїми колегами, однокурсниками, які роблять перші кроки на педагогічній ниві, поспілкуватися і перейняти цінний досвід.

Свято молодості, спорту й патріотичності закінчилося. Молоді учителі поверталася додому із новими враженнями, з натхненням і впевненістю у правильності обраного шляху.

Віриться, що ця гарна традиція ніколи не перерветься, адже молодим спеціалістам так важливо у перші роки своєї роботи отримати підтримку від колективів, профспілки, держави. Переконатися, що вони обрали саме ту єдину важливу і потрібну людям професію, і з новими силами, натхненням працювати далі, несучи у світ знання, добро, віру у справедливість.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання

Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання

Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнанняЗліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання

Зліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнанняЗліт молодих вчителів – підтримка, традиції, визнання

Схожі публікації


Догори