На Стрітення день сонячний – рік буде врожайним

Стрітення Господнє – одна з важливих дат у церковному календарі. В язичницькі часи воно знаменувало зустріч суворої зими з теплою весною. Однак пізніше набуло релігійного сенсу. Саме цього дня відбулася зустріч немовляти Христа зі старцем Симеоном, який явив Спасителя світові.

Свято не є перехідним і завжди святкується на 40-й день після Різдва Христового. Тобто кожен може самостійно вирахувати цю дату. У 2023 році віряни святкуватимуть Стрітення Господнє у середу, 15 лютого.

Віряни цього дня обов'язково відвідують храм, де проводиться святкова літургія. Потім освячуються свічки, а з храму додому береться трішки свяченої води. 

Вважається, поки Стрітенська свічка горить, вона здатна захищати людину від хвороб, бід і всіляких негараздів. Коли вона догорить, її потрібно віднести назад до церкви. Також чудодійною вважається і вода. Тому нею обов'язково обприскували будинок та окропляли худобу.

Раніше віряни також проводили хресний хід з іконами Стрітення. А ще збиралися за святковим столом та запрошували до нього родичів, друзів, знайомих.

Що не варто робити на Стрітення 

  • не можна фізично працювати, а також прибирати в хаті, займатися рукоділлям;
  • від походу на церковну службу краще не відмовлятися, а також не можна приходити на неї із запізненням;
  • не варто злословити, ображатися, сваритися;
  • треба утриматися від далеких поїздок, тому що цей день краще провести з близькими;
  • забороняється вдаватися до різного роду магічних обрядів, ворожити;
  • не можна пити алкогольні напої.

 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори