Як змінилося ставлення українців до державних свят: опитування громадської думки

14-22 лютого 2023 року Київський міжнародний інститут соціології провів власне всеукраїнське опитування громадської думки щодо ставлення українців до державних свят. 

Дослідження показало, що загалом українці ставляться до свят з любов’ю та повагою, лише 2% опитаних не ставляться до яких-небудь офіційних свят, як до важливих або улюблених.

Більшість населення України (приблизно 70%) святкує Великдень та Різдво Христове як найбільш популярні свята, далі йдуть День Незалежності України 63% і День захисників і захисниць України (54%).

Найбільші зміни відбулися зі ставленням до Дня незалежності України і Днем захисників і захисниць України.

День Незалежності України до повномасштабної війни цінувало лише 37% населення, а зараз 63%, тобто на 26 процентних пунктів більше. 

День захисників і захисниць України був популярним лише серед 29%, а зараз серед 54%, тобто на 25 процентних пунктів більше.

Новий рік, який урочисто святкують у всьому світі, та який всі роки ділив пере місце з Різдвом Христовим і Великоднем, зараз лише на п'ятому місці – 52%.

День Конституції, Міжнародний жіночий день, Трійця, мають відповідно 29%, 25%, 22%.

Найменш популярні свята в цьому році День Перемоги та День праці (1 травня) – лише 13% та 5% українців святкують ці дати як улюблені чи важливі.

 

За матеріалами – Київського міжнародного інституту соціології

Схожі публікації


Догори