61% українців ставляться до вимушених переселенців позитивно та співчутливо

Люди, яким самим довелось переїхати в інше місто, співчувають більше – 66% опитаних, проти 60% тих, хто не переїжджав. Негативно ставляться до переселенців лише 6% українців. Проте, позитивне ставлення переважає в усіх регіонах.

Такими є дані всеукраїнського національно репрезентативного опитування Омнібус Info Sapiens, проведеного 12-17 травня 2022 року у співпраці з ExtremeScan. 

Серед респондентів, яким самим довелося переїхати до іншого населеного пункту, частка тих, хто ставиться до переселенців співчутливо, є вищою, ніж серед тих, хто не переїжджав (66% проти 60%). Частка негативного ставлення така сама – 6%.

Найчастішою причиною негативного ставлення українців до переселенців є сприйняття, ніби вони розважаються на новому місці проживання (58%). Також майже половина респондентів вказали такі причини негативного ставлення як небажання переселенців працювати (48%), невдячність за надану допомогу (48%), те, що переселенці не розмовляють українською мовою (48%), та необхідність допомагати переселенцям, які самі мають високий рівень матеріального достатку (47%).

65% українців допомагають переселенцям або людям, що постраждали від війни, найчастіше – продуктами (32%), також по 20% опитаних допомагають грошима чи займаються волонтерством.

Найбільше залучені до допомоги ВПО та постраждалим жителі західних та центральних областей (допомагають 71% та 70% відповідно), найменш – жителі Півдня (57%) та Східної України (43%), ймовірно, через те, що ці регіони страждають від активних бойових дій і меншою мірою приймають переселенців та мають змогу допомогти.

Люди, яким довелося переїхати в інший населений пункт, рідше надають допомогу іншим переселенцям ймовірно через те, що самі її потребують, але при цьому частіше надають допомогу через волонтерську діяльність (24%).

Довідково 

Під час дослідження було опитано 1000 респондентів віком від 16 років методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонів. 

Вибірка є репрезентативною для дорослого населення України за областями, розміром населеного пункту, статтю та віком. З дослідження вилучено Автономну Республіку Крим та непідконтрольні території Донецької та Луганської області. Також опитування не включає українців, які виїхали за кордон, та мешканців окупованих населених пунктів, де немає зв'язку. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%. 

Опитування проводилося 12-17 травня 2022 року у співпраці з ExtremeScan.


 

За матеріалами – Info Sapiens

Схожі публікації


Догори