День науки в Україні

Кожного року третьої травневої суботи Україна відзначає професійне свято наукових працівників – День науки в Україні. Подію започаткував Леонід Кучма 14 лютого 1997 року.

Метою Дня науки є подяка науковим співробітникам за їхню старанну працю, посилення ініціативи вчених та наукових установ, наголошення на важливості наукової діяльності для країни, вшанування досягнень українських вчених.

Науковці країни наразі не мають повної змоги займатися науковою діяльністю у тому ж обсязі, що і в довоєнний час. Водночас держава має розуміти важливість наукових досліджень, адже відновити економіку країни без якісної науки буде неможливо.

Наука та інновації відіграють величезну роль у період війни за незалежність нашої держави і будуть необхідними у відродженні України. 

 Щиро вітаємо спілчан-науковців з професійним святом – Днем науки!

Бажаємо усім вченим, молодим науковцям, науково-педагогічним працівникам закладів освіти міцного здоров’я, підтримки, наснаги, невтомності у пошуку та примноження результатів інновацій.

Нових вам відкриттів та звершень для вільної України! 

 

Довідково

У 2019 році кількість працівників, що займалися науковими дослідженнями та експериментальними розробками, становила 79,3 тисячі. Із них 64,5% – дослідники, 9,4% – техніки, а 26% – допоміжний персонал. Частка докторів наук та докторів філософії (кандидатів наук) складала 29,6%, а дослідників – 45,6%.

Жінок у загальній кількості дослідників було понад 44%, з яких майже 8% мали науковий ступінь доктора наук і 34,6% – доктора філософії.

Найчисленнішою серед дослідників була вікова група від 30 до 39 років, проте майже таку ж частину становили дослідники віком 65 років та старше. 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори