Двоє українців увійшли до топ-50 найкращих учителів світу

До 50 найкращих учителів світу за версією найпрестижнішої світової відзнаки для освітян – премії Global Teacher Prize – увійшли одразу двоє учасників з України: Людмила Таболіна та Артур Пройдаков. Про це повідомили на сайті премії. 

Людмила та Артур – фіналістка 2019 та переможець 2021 року премії Global Teacher Prize Ukraine

Національну премію для вчителів-агентів освітянських змін в Україні започаткувала ГС «Освіторія» у 2017 році. Премія покликана відзначити досягнення вчителя не лише щодо своїх учнів, а й щодо суспільства, підкреслити важливість педагогів в Україні та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти. Минулого року, після перших місяців великого опору українських Сил оборони «Освіторія» адаптувала формат Global Teacher Prize Ukraine і замість визначення фіналістів та переможців премії, почала збирати історії вчителів, чий професійний досвід уособлюють українське вчительство воєнного часу. 

Людмила Таболіна – викладає українську мову та літературу. Тривалий час працювала в Харківській школі № 73, а згодом стала директоркою Харківської школи № 10. Її заклад за час повномасштабної війни перетворився на осередок громади, який надав багатьом місцевим мешканцям укриття та змогу отримувати гуманітарну допомогу. В цей час щоденний шлях до роботи для освітянки становив 11 км під ворожими обстрілами.

Наразі Людмила викладає в Києві в ліцеї Educator. Її освітня мрія – відбудувати зруйновані росією заклади освіти та підтримувати вчителів у лавах ЗСУ. Частину призових коштів Таболіна хотіла б надати фонду «Учитель іде в ЗСУ».

«Свої емоції зараз можу описати одним словом – відданість. Відданість собі, освіті, вчителям та Україні. Моя місія – аби Україна не стала одним з рядків у стрічці новин світу. Я буду продовжувати пишатися нашими освітянами та популяризувати наші освітні підходи, де б я не була», – ділиться емоціями вчителька.

Артур Пройдаков теж викладає українську мову та літературу. Вчитель народився в місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім – у школі MIDGARD у Києві. 

Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію росії і значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Розвиває українську освіту як учитель в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy.

«Це важливий сигнал на весь світ, що вчителі України продовжують працювати попри війну. Тому це не лише моє досягнення, а й знак уваги до всіх українських вчителів. Подяка захисникам і захисницям України. Ми, учителі, можемо працювати тільки завдяки їхній звитязі, їхній мужності та їхній щоденній роботі», – говорить Артур своє потрапляння до переліку фіналістів.

У 2020 році два українських вчителя вже потрапляли до п’ятдесятки найкращих учителів світу за версією премії Global Teacher Prize. Це Наталя Гладких – спеціальний педагог, яка навчає дітей з інвалідністю, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017, керівниця інклюзивних проєктів ГО «Бачити серцем». Та Олександр Жук – переможець Global Teacher Prize Ukraine 2018, вчитель інформатики в спеціалізованій школі-інтернаті «Джерело».

Довідково

Global Teacher Prize – всесвітньо відома премія, яку часто називають Нобелівкою для вчителів. Премію заснував Санні Варкі, мільярдер та син шкільної вчительки: його вразило дослідження, яке вказало на дуже низький престиж вчительської професії. Тепер щороку найкращий вчитель отримує 1 мільйон доларів США та можливість вливати на освіту на усій планеті. 

Національну премію Global Teacher Prize Ukraine ініціювала в 2017 році ГС «Освіторія» після підписання меморандуму з фондом Varkey GEMS Foundation, засновниками світової премії Global Teacher Prize. 


 За матеріалами – Освіторія 

 

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України
GlobalTeacherPrizeUkraine

Схожі публікації


Догори