Старт ювілейного сезону премії Global Teacher Prize Ukraine

25 березня 2021 року на онлайн-брифінгу ГО «Освіторія» оголосила про старт п'ятого, ювілейного сезону найпрестижнішої національної премії для вчителів-новаторів Global Teacher Prize Ukraine.

Переможець отримає 250 тисяч гривень, поїздку на Global Education and Skills Forum, а також професійний розвиток та підтримку реалізації власних освітніх проєктів від «Освіторії».

Премія в Україні – це частина світового руху Global Teacher Prize, «Нобелівки для вчителів», яку започаткував арабський мільярдер та філантроп Санні Варкі, щоб підкреслити важливість і визнання вчителів на найвищому рівні. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти – перша і єдина премія такого масштабу. За 4 роки у Премії взяли участь понад 8500 педагогів з усієї України.

У 2021 році про старт нового сезону Global Teacher Prize Ukraine оголосили українські полярники Національної антарктичної станції «Академік Вернадський». Полярники подякували вчителям та закликали українців відзначити їх роль, номінуючи їх на участь у престижній премії.

«Цього року Україна святкує 30 років Незалежності та відзначатиме свої здобутки. Ми хочемо, щоб країна не забувала: за кожним великим досягненням стоїть вчитель. За станцією «Академік Вернадський» в Антарктиді, за перемогами на Євробаченні та на Олімпіадах, за українцями в NASA та українськими компаніями у Кремнієвій долині. Відзначимо тих, хто надихнув, навчив, виховав наших науковців, спортсменів, артистів, бізнесменів та громадських діячів. Закликаю кожного українця згадати про тих, хто стояв на початку його чи її успіху», – сказала Зоя Литвин, засновниця національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

Внесок українських вчителів у здобутки української освіти відзначив Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет, який теж взяв участь у бирфінгу.

«Усе починається з учителя. Завдяки його праці, знанням, доброті та любові зростають нові й нові покоління юних українців. Саме освітяни щоденно віддають школярам, студентам скарби своїх знань, прищеплюють їм почуття любові до України, вселяють віру в їхні сили, вчать долати труднощі та здобувати перемоги. Це від їхнього професіоналізму та наполегливості залежить якість освіти. Вчителі будують Нову українську школу, вкладаючи в учнів частинку своєї душі», – відзначив міністр.  

«Сучасний вчитель – це людина, яка здатна донести дітям усю багатоманітність світу, з його викликами та перемогами, невдачами та успіхами, сумнівами та цінностями. Тільки через душевну щирість учителя дитина по краплині буде вбирати той досвід для свого успіху», – сказав переможець 2020 року Василь Дяків.

Педагогів, які працюють з дітьми, що мають особливі освітні потреби й навчають в лікарнях, інтернатах, дитячих будинках та інклюзивних класах, традиційно відзначає у власній номінації «Вибір серцем» телеведуча 1+1 Наталія Мосейчук.

«Моя номінація в рамках премії Global Teacher Prize Ukraine – це «Вибір серцем». Як і щорічно, ми обиратимемо освітнього терапевта, який працює в освітніх просторах при лікарнях. Сьогодні 16 тисяч дітей перебувають у лікарнях і потребують таких освітніх послуг. Кількість учителів у лікарнях зростає. Також, вперше цього року ми будемо обирати вчителя, який працює у прифронтових регіонах та тих, хто їздить туди зі спеціальною волонтерською місією. Вважаю, що зараз дуже потрібно підтримати тих, хто там працює», – сказала Наталія Мосейчук і закликала учнів та батьків номінувати своїх вчителів.

Про українських учасників Премії знають і у світі: минулого року одразу двоє українців Олександр Жук та Наталя Гладких увійшли до 50 найкращих учителів планети, а мелітопольська школа, де працює переможниця 2019 року Наталя Кідалова, потрапила до ТОП-100 шкіл світу.

Переможець світової премії Global Teacher Prize 2020 Ранджит Дісалі, який розділив винагороду в 1 мільйон доларів США із рештою фіналістів, також привітав українських вчителів та закликав їх подаватись на Премію і розказати про себе світові, наголосивши: «Ключ до усього – повага до ідей та статусу вчителювання».

Подати заявку на участь може кожен учитель до 1 серпня 2021 року на сайті Премії globalteacherprize.org.ua.

Номінувати улюблених педагогів можуть також учні, батьки, колеги та рідні.

Переможця оголосять 2 жовтня 2021 року у Міжнародний день учителя.

 
Інна Михальченко
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
GlobalTeacherPrize

Схожі публікації


Догори