Співпраця між профспілками України та Італії задля підсилення солідарності

17-19 жовтня 2023 року делегація від Федерації профспілок України та КВПУ взяла участь у заходах Конференції профспілок Італії UIL. Серед них – основна панель Конференції UIL, робочі переговори із представниками Міністерства закордонних справ Італії, зустріч з учнями у навчальному закладі Джозуе Кардуччі.

Федерацію профспілок України представили – заступник Голови ФПУ Олександр Шубін та голова ППО Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова Олена Угоднікова. 

Голови делегацій від українських профспілок виступили на Конференції італійської профспілки UIL та подякували італійським колегам за активну підтримку України та плідну співпрацю. 

Під час зустрічі із радником з питань економічної дипломатії та розвитку Міністра закордонних справ Італії Марко Раго обговорювалось питання забезпечення європейських трудових стандартів під час реалізації міжнародних проектів з післявоєнної відбудови України.

Також українські колеги взяли участь у Слуханнях Комісії з закордонних справ Парламенту Італії. На зустрічах наголошувалося, що в умовах євроінтеграційного вектору розвитку України та з урахуванням проблеми виїзду біженців за кордон, ключовим завданням спільної роботи органів влади, роботодавців і профспілок є забезпечення належних умов праці та соціального захисту працюючих на рівні європейських умов та за європейськими стандартами з метою створення можливості для країни конкурувати на ринку праці.

Ключовими питаннями дискусій були основні напрями необхідної для України допомоги та підтримки, серед яких: енергетична безпека, оборонна промисловість, розвиток ІТ-технологій, реабілітація, протезування та відновлення ментального здоровʼя військових та цивільних. 

Учасники домовилися, що українські та італійські профспілки спільно проводитимуть моніторинг якості умов праці у майбутніх проектах, а уряд Італії за допомогою експертів ЄК та МОП візьме під патронат реформи трудового законодавства, зокрема процес підготовки проекту нового Трудового Кодексу.

Делегація українських профспілок в Італії відвідала державний навчальний заклад Джозуе Кардуччі та зустрілася з учнями й профспілковими діячами. 

Учні ліцею почули реальні історії українців, які постраждали внаслідок війни, були змушені тікати від обстрілів, рятувати своїх дітей, брати до рук зброю та захищати свою країну. 

Члени української делегації розказали свої особисті історії життя під час війни, відповідаючи на питання молоді, та висловили слова щирої подяки італійським профспілкам та небайдужим італійцям за потужну підтримку та солідарність у ці важкі для України часи.

На завершення роботи у регіональному офісі UIL відбулася зустріч українців з керівником напряму міжнародних відносин та інвестицій Муніципальної влади регіону Ломбардія, керівництвом органів місцевого самоврядування, за участі консула України в Мілані Станіслава Плахотного. Обговорили формат та подальші кроки організації в Україні спільних проектів із залученням профспілок, метою яких є сприяння у відбудові в усіх галузях, створення гідних робочих місць та привабливих умов на ринку праці для майбутніх поколінь.

«Підтримка італійців для України була дуже важливою на початку повномасштабного вторгнення і залишається важливою зараз. Ми відчуваємо підтримку італійських профспілкових колег, які налаштовані на співпрацю на шляху європейського вибору України, забезпечення європейських законодавчих норм у трудовому законодавстві та соціальному забезпеченні працюючих в Україні. 

Сподіваємося, що італійські колеги й надалі стоятимуть на позиціях співпраці та підтримки України на її шляху до перемоги та європейського вибору.»

Олена Угоднікова, 

голова ППО ХНУМГ імені О.М. БекетоваПресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори