Радіодиктант єднає українців по усьому світу

Уже двадцять три роки поспіль найбільший україномовний флешмоб – Радіодиктант національної єдності – об’єднує сотні тисяч українців у всьому світі.

Диктант традиційно відбувається з нагоди Дня української писемності та мови в Україні, який від цього року відзначатиметься 27 жовтня. 

Флешмоб започаткувала команда Українського радіо у 2000 році для єднання навколо мови. Відтоді його проводять щороку й долучитися можна з будь-якої точки світу.

Радіодиктант національної єдності-2023 українці, як і минулого року, писали у військових частинах, польових таборах, в укриттях, навчальних закладах, управліннях та департаментах, храмах, поштових відділеннях, вдома, у бібліотеках, а дехто – навіть у кав’ярнях. 

Цьогорічний диктант називався «Дороги України». Текст написала поетеса Катерина Калитко. Читав його актор та театральний режисер Олексій Гнатковський.

Цього ж дня відбувся телеміст «Українська – мова єднання незламних» та форум «Українська – мова Перемоги!».

Українська – це мова перемоги. Дискусії про двомовність залишились позаду. Адже іншого вибору у нас немає. Ворог робить все для того, щоб знищити українську націю, ідентичність і, першою чергою, мову. Проте українська виживала завжди і саме цією мовою буде оголошена переможна промова! 

Прикордонники долучилися до написання диктанту

Учні й педагоги пишуть диктант

Військові пишуть диктант

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України
Радіодиктант

Схожі публікації


Догори