Сьогодні – День Святого Миколая за новим календарем

Після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар 6 грудня, православні віряни України разом із християнами західного обряду відзначають День святого Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських.

Відповідно до переказів, святий Миколай народився приблизно 270 року у місті Патар у римській провінції Лікія (на південному заході сучасної Туреччини).

Великий спадок, отриманий після смерті батьків, Миколай роздав нужденним. Він вирішив посвятити життя служінню Богу, і згодом його обрали єпископом Мирським. За однією з легенд, після смерті місцевого єпископа жителі міста вирішили, що його місце посяде перший священник, який зайде до храму. І ним став Миколай, який якраз прийшов помолитися.

Миколай очолював Мирське єпископство до кінця життя. Помер він 6 грудня приблизно 345 року.

День святого Миколая розпочинає цикл зимових свят в Україні. Це велике церковне свято і улюблений день дітлахів, які традиційно отримують «від Миколая» солодощі й подарунки.

У цю зимову засніжену пору Святий Миколай знову прийде на Землю, щоб подарувати солодку радість дітлахам. 

Вітаємо з Днем святого Миколая! Нехай він принесе усім нам мирне життя, міцне здоров’я, нехай здійснить всі ваші щирі прохання та надасть сил на втілення добрих справ у реальність!

Бажаємо затишку, тепла та безпеки!Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України
2
6 грудня 2023
2 030

Схожі публікації


Догори