Солодке дитяче свято

Солодке дитяче святоВ Україні день Святого Миколая – одне з найбільш улюблених і радісних свят дітей. За повір'ям, в ніч на 19 грудня Святий Миколай сходить з небес до малюків. Звідки він бачив, як вони поводилися цілий рік, – ніхто не відає. Проте слухняних святий обдаровує подарунками, а неслухам – дає настанови на те, як виправитися і отримати солодощі наступного року.

День Святого Миколая здавна був значним і веселим святом, а в багатьох містах і селах того дня припадало храмове свято (тільки в Києві на Подолі є три церкви Святого Миколая – і кожну супроводить давня легенда.)

У різних місцях миколаївські гуляння мали різноманітні назви й особливості, обходження дворів, миколаївські колядки, миколаївські скрипники (змагання музик) тощо.

До цього дня випікають спеціальне печиво – «миколайчики», які кладуть дітям під подушки разом з іншими подарунками. На сході кроплять свяченою водою стайні, клуні, худобу.

Традиційно саме після зимового Миколая розпочинається веселий «сезон» вечорниць – час веселощів, пісень, жартів, кохання і сватання.

До речі, на відміну від багатьох інших святих, життя яких овіяне легендами, св. Миколай-Чудотворець – історична особистість. Його ім'я зафіксоване в списку єпископів – учасників першого Вселенського християнського собору 325 року, який зібрав римський імператор Костянтин Великий (єпископ Ніколаус).

Саме з 19 грудня розпочинається цикл новорічних та різдвяних свят. А на головному майдані країни в Києві традиційно засвічує вогні новорічна ялинка. Цього року вона буде надзвичайно красивою, прикрашена цікавою ілюмінацією.

Прикмети до дня Святого Миколая

• На день святого Миколая зима ходить з цвяхом.
• Підійшов би Миколин день, а то буде зима на санках.
• Коли на Михайлів день зима закує, то на Миколу Параска.
• Провезли зиму на санках до Миколи, ось тобі й відлига.
• Коли зима до Миколиного дня слід замітає, дорозі не стояти.
• Хвали зиму після Миколиного дня.
• Ціни на хліб будує Миколин торг.
• У доброго мужика і на Миколаїв день торг вартий.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
19 грудня 2012
5 330

Схожі публікації


Догори