Розпочинається зимовий цикл календарних свят: третя Пречиста

Сьогодні відзначається одне із великих свят – Богородичне свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. У народі ж цей день називають простіше – третя Пречиста. У різних місцевостях України святкують його по-різному, але скрізь спостерігається одна тенденція – накликати багатство та добробут на весь майбутній рік.

У народі цей день пов’язують із початком справжньої зими. Вважалося, що сніг, який упав до Введення, обов’язково розтане, у чому ми разом маємо нагоду переконатися. А ось сніг, що ліг після цього свята – вважайте, довгожитель.

Третя Пречиста розпочинає власне зимовий цикл календарних свят. У народі любили повторювати: «Введення прийде, свят наведе».  Адже після 4 грудня йде ціла низка улюблених свят: Катерини, Андрія, Варвари, Сави, Миколи, Ганни і нарешті –Новий рік, Різдво, Водохреща.

Наші предки вважали, що у цей день Бог відпускає праведні душі подивитися на своє тіло, а тому свято називають Виденням. Тому на Пречисту остерігалися шити, прати білизну, м’яти льон – «бо можна придушити душу».

Вважається, що до Введення можна лопатою копати землю, а після Введення й до самого Благовіщення – у жодному разі не можна: земля має відпочити й на наступне літо сили набратися.


Народна мудрість на цей день

• Як ляже глибока зима, то готуй глибокі закрома.

• Введенські морози ще зими не роблять.

• Хто по Введеню ся сіє, той на хліб ся надіє.

• Якщо сніг випадає до Введення, то він може розтанути, якщо після – то не розтане до весни.

• На Введення похолодання – до суворої зими.

• У Введення мороз – свята морозні, тепло – усі свята теплі.

• Введення лід на воду накладає.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
4 грудня 2017
3 919

Схожі публікації


Догори