Відстрочка від призову молодим науковцям

Відстрочка від призову молодим науковцям7 лютого 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення зміни до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» (щодо надання кандидатам та докторам наук відстрочки від призову на строкову військову службу).

У пояснювальній записці зокрема вказано, що чинні норми Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» аж ніяк не сприяють зацікавленості молоді у науковій діяльності.

Так, відповідно до статті 17 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» відстрочка від призову на строкову військову службу надається на час навчання в аспірантурі чи докторантурі, проте не надається після їх закінчення та отримання наукового ступеня. Таким чином, особи, які швидко та успішно захистили свої дисертаційні дослідження, опиняються у гіршій ситуації ніж ті, хто умисно затягує своє навчання в аспірантурі.

Крім того, зрозумілим є те, що призов на військову службу (причому у якості рядових) талановитих молодих науковців, які змогли захистити кандидатську чи докторську дисертацію до 25 років є нераціональним використанням людських та інтелектуальних ресурсів держави. Користь від праці молодих вчених за спеціальністю буде набагато перевищувати їх перебування у збройних силах, де вони не зможуть використати свої наукові знання за призначенням.

За новим Законом надано відстрочку від призову на строкову військову службу особам, які мають науковий ступінь кандидата (доктора) наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, – на весь період їх роботи за цією спеціальністю.

Відповідний проект зареєстровано за №9229.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори