Знято обмеження у праві виїзду за кордон для громадян призовного віку

Знято обмеження у праві виїзду за кордон для громадян призовного вікуСтаттею 33 Конституції України гарантується кожному право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, підстави для тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулюється Законом України від 21.01.1994р. № 3857-XII «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України».

Статтею 6 цього Закону передбачалося, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта для виїзду за кордон у випадках, якщо:

1) він обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю;
2) діють неврегульовані аліментні, договірні чи інші невиконані зобов'язання ;

3) стосовно нього у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон;
4) він засуджений за вчинення кримінального правопорушення;

5) він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи);
6) він свідомо сповістив про себе неправдиві відомості;

7) він підлягає призову на строкову військову службу;
8) щодо нього подано цивільний позов до суду;
9) він перебуває під адміністративним наглядом міліції.

З 5 грудня 2013 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» від 5.11.2013 № 671-VII, яким скасовано обмеження у праві виїзду за кордон громадянам України, які підлягають призову на строкову військову службу.

Таким чином, призив на строкову військову службу виключено з переліку підстав для тимчасової відмови у видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Відтепер довідка з військкомату для оформлення закордонного паспорта не потрібна.


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори