Закон України «Про громадські об'єднання» та профспілки

Закон України «Про громадські об'єднання» та профспілкиЗ 1 січня 2013 року вводиться в дію Закон України «Про громадські об'єднання» (далі Закон про громадські об'єднання), з цієї ж дати втратить чинність Закон України «Про об'єднання громадян». Ст. 4 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» встановлено, що Закон України «Про об'єднання громадян» застосовується до профспілок, якщо інше не передбачено цим Законом.

Законом про громадські об'єднання визначаються правові та організаційні засади реалізації права на свободу об'єднання, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань.

Виникає питання щодо поширення норм цього Закону на професійні спілки, їх організації та об'єднання, оскільки спеціальним Законом, що визначає особливості правового регулювання, засади створення, організаційну побудову, права та гарантії їх діяльності є Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Зважаючи на запити від членських організацій та з метою недопущення неоднозначного застосування норм Закону про громадські об'єднання, Федерацією профспілок України направлено запит Міністерству юстиції України (19.09.2012 № 56/01-16/1634 «pro-nadannya-rozyasnennya.pdf [569.74 Kb][204] Завантажити Переглянути документ онлайн ») щодо підтвердження офіційним роз'ясненням права професійних спілок в своїй діяльності безпосередньо керуватися нормами Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

Для розгляду запиту ФПУ Міністерство юстиції України звернулося до Державної реєстраційної служби України.

За результатами розгляду надійшло офіційне роз’яснення Укрдержреєстру від 05.10.2012 року №3451/8-12-8 «Щодо сфери дії Закону України «Про громадські об’єднання» (pro-gromalski-obyednannya.pdf [650.58 Kb][524] Завантажити Переглянути документ онлайн ).

На засіданні Президії ФПУ від 25.09.2012 року також було обговорено зазначене питання та направлено звернення (26.09.2012 № 07/01/-15/1682) до Прем'єр-Міністра України Азарова М.Я. щодо підтримки розробленого ФПУ проекту Закону «Про внесення зміни до статті 2 Закону України «Про громадські об'єднання», яким пропонується виключити із сфери його дії профспілки, їх організації, об'єднання і організації роботодавців.

Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори