Стартує курс для освітян із проведення антифейкових ігор «НотаЄнота» для учнів та молоді

Освітян запрошують долучитися до проведення антифейкових ігор для школярів з протидії дезінформації, виявлення маніпуляцій і ворожих впливів «НотаЄнота».

До участі запрошуються вмотивовані освітяни, представники і представниці бібліотек, громадських організацій, університетів третього віку Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей. 

У межах проєкту 150 учасників пройдуть навчальний курс і отримають методичні розробки, 5 антифейкових ігор «НотаЄнота», роздаткові матеріали для проведення ігор, а також символ гри – плюшевого єнота. Все це можна використовувати під час занять з підлітками й молоддю.

Антифейкові ігри «НотаЄнота» – командна гра для учасників, віком від 13 років. Її мета – показати, як працюють фейки та дезінформація, на основі реальних кейсів навчити визначати ворожі впливи та протистояти маніпуляціям.

Освітній курс «НотаЄнота» включає в себе серію навчальних вебінарів із детальним аналізом завдань кожної гри, практичні лекції про те, як писати пости і робити фото і відеоконтент для соціальних мереж, а також зустрічі-вебінари про актуальні фейки та інформаційні атаки. 

Усі учасники, які успішно завершать освітній курс «НотаЄнота», отримають сертифікати (1 кредит ЄКТС або 30 год.), а також плакати із порадами з медіаграмотності та комікси з єнотом для подальшого використання в роботі і проведення майбутніх заходів. 

Участь у програмі безкоштовна. 

Щоб взяти участь у відборі потрібно заповнити форму до 31 березня 21:00. 

Тривалість курсу: квітень-червень 2024 року. 

Щоб успішно завершити програму потрібно:

  • відвідати навчальні вебінари щодо проведення ігор «НотаЄнота»;
  • організувати щонайменше 3 гри «НотаЄнота» до кінця червня 2024 року. 

30 кращих фахівців, які проведуть найбільшу кількість ігор або найбільш креативні ігри «НотаЄнота» до кінця весни, будуть запрошені взяти участь у конференції «НотаЄнота», яка відбудеться у Києві.

Участь у програмі «НотаЄнота» – це можливість отримати практичні знання та навички з організації та проведення антифейкових ігор, а також доступ до розробок ігор про фейки та маніпуляції, що допоможуть впроваджувати медіаграмотність та креативно розвивати критичне мислення серед учнів та студентів.

Попри те, що програма націлена на учасників та учасниць з Чернігівської, Київської, Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Сумської областей, долучитися до неї можуть й вмотивовані освітяни з інших регіонів України. Вони отримають онлайн-матеріали курсу, зможуть відвідувати гостьові лекції, а також взяти участь в розіграші ігрових наборів за умови проведення ігор.

 

Довідково 

Проєкт реалізується ГО «Центр аналізу інформації «Лакмус» за підтримки Фонду «Партнерство задля стійкості України», який фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції.

Авторка антифейкової гри «НотаЄнота» – фактчекерка, головна редакторка фактчекінгових проєктів «НотаЄнота» та «По той бік путінської брехні», викладачка Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Альона Романюк.


Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори