Профспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинку

Профспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинкуНапередодні першого вересня відбулася нарада за участю фахівців апарату ФПУ та членських організацій, темою якої стало обговорення проблеми обов'язкової реєстрації платниками ПДВ профспілкових організацій, які надають своїм членам путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на суму понад 300 тис. грн. сукупно на рік.

Керівник Департаменту бюджетної політики та соціального захисту апарату ФПУ Людмила Остапенко зазначила про довготривалість роботи ФПУ з вирішення цього питання, яка проходила з використанням широкого спектру форм співпраці з державними органами.

Профспілки, виконуючи свої статутні функції з організації відпочинку, оздоровлення та лікування, видають членам професійної спілки та членам їхніх сімей путівки, і не отримують винагороди чи прибутку від цих операцій.

Враховуючи те, що сума винагороди від видачі путівок дорівнює нулю, то й податкового зобов’язання зі сплати податку на додану вартість у профспілки не повинно виникати.

Але, норми діючого Податкового кодексу України встановлюють обов’язок профспілки зареєструватися платником ПДВ та подавати декларацію з ПДВ у разі надання своїм членам та дітям путівок на суму понад 300 тисяч гривень на рік.

За результатами наради учасниками напрацьовано пропозиції про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення профспілок від оподаткування операцій з надання путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України членам профспілки та членам їхніх сімей.


Юридичний відділ ЦК Профспілки


Профспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинкуПрофспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинку

Профспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинкуПрофспілки за звільнення від оподаткування оздоровлення та відпочинку

Схожі публікації


Догори