Засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатностіДнями за ініціативою профспілок проведено позачергове засідання правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Основним питанням порядку денного стало питання бюджету Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на 2012 рік.

Виконавчою дирекцією Фонду не було виконано Протокольне доручення правління від 16.11.2011р. щодо підготовки до розгляду правлінням таких питань як:

– скасування постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. «Про затвердження Порядку часткового фінансування дитячо-юнацьких спортивних шкіл за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності»;
– скасування постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. № 31 «Про внесення змін до Порядку часткового фінансування санаторіїв-профілакторіїв за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності»;
– внесення змін до постанови правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.09.2009 р. № 17 «Про затвердження порядку фінансування оздоровлення дітей застрахованих осіб у дитячих закладах оздоровлення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності», передбачених п.4 постанови правління Фонду від 16.06.2011 р. № 37 «Про виконання бюджету Фонду за І квартал 2011 року» (щодо направлення дітей у дитячі заклади оздоровлення з 6-ти, а не з 7-ми років та обрахунку видатків на харчування в дитячих оздоровниця в середньому за зміну).

Найгострішим стало обговорення статей бюджету Фонду, які стосуються видатків на оздоровчі заходи. Треба зазначити, що під час підготовки проекту бюджету було виконано вимогу профспілкової сторони правління Фонду, яка передбачала на виконання п. 4.2. Генеральної угоди збільшення кількості оздоровлених осіб за рахунок коштів соціального страхування і повернення їх до рівня 2010 року. У першому варіанті проекту бюджету на 2012 рік, який було розіслано членам правління Фонду перед засіданням правління видатки на санаторно-курортне лікування було збільшено порівняно з 2011 роком в 2,26 рази (до 1 075 млн. грн) з урахуванням фінансових можливостей Фонду.

Вже перед початком засідання правління Фонду 22.12. 2011р. Виконавчою дирекцією Фонду членам правління було роздано інший варіант проекту бюджету Фонду на 2012 рік, який було запропоновано сторонами держави та роботодавців. Сума асигнувань на санаторно-курортне лікування в цьому варіанті зменшувалася на 385 млн.грн. та становило лише 690 млн. грн.

Профспілкова сторона висловила категоричну незгоду із таким підходом та наголосила на черговому порушенні норм чинної Генугоди. У процесі дискусії сторони правління Фонду дійшли компромісного варіанту та узгодили збільшення на 60 млн. грн. суми видатків на санаторно-курортне лікування на 2012 рік до 750 млн. грн, що складає зростання у 1,84 рази до планового показника 2011 року (408 млн. грн.). Домовлено про продовження роботи сторін для збільшення обсягів фінансування санаторно-курортного лікування протягом 2012 року.

Видатки на часткове фінансування санаторіїв-профілакторіїв, дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячого оздоровлення, позашкільного обслуговування збільшено проти рівня минулого року на 7,9% – очікуваний рівень інфляції у наступному році. Адміністративні видатки Фонду збільшено порівняно з минулим роком на 84,4 млн. грн (20%).

Головою правління запропоновано розширити формат колегіального обговорення найважливіших питань та на чергове засідання правління Фонду запросити представників відділень Фонду – голів правлінь та директорів виконавчих дирекцій.

За матеріалами Управління з питань соціального діалогу та соціального страхування ФПУ

Схожі публікації


Догори