Вирішення трудових спорів: новий підхід для України

Вирішення трудових спорів: новий підхід для УкраїниВ рамках реалізації шведсько-українського проекту у сфері вирішення трудових спорів 5 грудня 2012 року у м. Києві відбувся інтерактивний семінар-практикум «Вирішення трудових спорів в Україні: розробка нової моделі для України».

У роботі семінару брали участь представники Національної служби посередництва і примирення, Федерації профспілок України, Федерації роботодавців України, Конфедерації вільних профспілок України, шведські та українські експерти.

Перед учасниками семінару виступили керівник проекту, представник шведської сторони Ірина Бонч-Осмоловська Норстрьом, голова Федерації профспілок України Юрій Кулик.

На сьогодні колективні трудові спори в Україні вирішуються відповідно до Законів України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів», «Про колективні договори та угоди», «Про соціальний діалог в Україні», «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» та нормативних актів Національної служби посередництва і примирення.

Однак профспілкові організації всіх рівнів при вирішенні колективних трудових спорів стикаються з проблемами та недосконалістю процедур формування і затвердження вимог, визначення сторін колективного трудового спору, вступу в колективний трудовий спір, здійснення примирних процедур та статусу прийнятих рішень тощо.

Групою експертів від шведської сторони запропонована концепція нової моделі вирішення трудових спорів в Україні, яка включає створення в Україні трудової юстиції, підвищення ролі представників організацій профспілок, соціальних партнерів на всіх рівнях, спрощення порядку реєстрації колективних трудових спорів НСПП шляхом повідомної реєстрації та інше.

Створення такої моделі є на сьогодні вкрай актуальним, оскільки існуюча в Україні система вирішення колективних трудових спорів складна та неефективна.

Учасники семінару вивчили досвід застосування законодавства Швеції при вирішенні трудових спорів, застосування процедур посередництва та примирення та поділилися практичним досвідом вирішення подібних питань в Україні.

Профспілки сподіваються, що в Україні буде створена дієва система вирішення трудових спорів, яка сприятиме досягненню соціального миру на ринку праці та соціальної стабільності.

Від Профспілки працівників освіти і науки України у роботі семінару взяли участь Валентин Паливода – головний юрисконсульт ЦК Профспілки працівників освіти і науки України та Сергій Борисенко – заступник голови Харківської обласної організації Профспілки.

Юридичний відділ ЦК Профспілки


Вирішення трудових спорів: новий підхід для України    Вирішення трудових спорів: новий підхід для України

Схожі публікації


Догори