Засідання СПО: компромісне рішення профспілок

Засідання СПО: компромісне рішення профспілокАктуальні питання соціально-економічного захисту працівників обговорили учасники засідання Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок, профспілкових об’єднань та репрезентативних профспілок для ведення колективних переговорів та соціального діалогу на національному рівні, що відбулося 17 лютого у Будинку спілок.

Учасники засідання розглянули хід виконання Генеральної угоди на 2010-2012 роки та пропозиції щодо вступу в колективний трудовий спір у зв’язку з невиконанням окремих її норм.

Було вирішено запропонувати новосформованому Кабінету Міністрів України, СПО сторони роботодавців невідкладно завершити переговори й підписати нову генеральну Угоду, яка сприятиме розв’язанню конфліктних проблем у соціально-трудовій сфері та мотивуватиме колективно-договірний процес на інших рівнях соціального діалогу.

У разі недосягнення протягом місяця належного результату від переговорів застосувати механізми, що передбачені Законом України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)».

На засіданні СПО профспілок вирішено активізувати переговори в рамках направлених звернень до керівників держави і Національної служби посередництва та примирення.

Учасники засідання розглянули також позицію профспілкової сторони на переговорах з визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2015 рік.

Так, зокрема, було прийнято компромісне рішення мінімальний розмір заробітної плати для отримання мінімальної пенсії презентувати на рівні 2542 гривні 69 копійок.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
18 лютого 2014
2 263

Схожі публікації


Догори