Пропозиції СПО щодо проекту Держбюджету на 2015 рік

Пропозиції СПО щодо проекту Держбюджету на 2015 рік11 липня 2014 року учасники засідання Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні обговорили актуальні питання розвитку соціального діалогу та соціально-економічного захисту працівників у сучасних умовах.

Питанню профспілкових пропозицій до проекту Держбюджету на 2015 рік та удосконалення прожиткового мінімуму було приділено чимало уваги.

Так, щодо оплати праці освітян, СПО, при підготовці проекту Державного бюджету України на 2015 рік, пропонує передбачити у Держбюджеті України на 2015 рік видатки на встановлення у 2015 році мінімальної заробітної плати у місячному розмірі 2528 гривні (Мінфін, як повідомлялося раніше пропонував лише 1 284 гривні (з січня 2015 року). Щодо погодинного розміру, – СПО пропонує 15,16 гривні.

Спільний представницький орган пропонує оплату праці працівників установ, закладів і організацій окремих галузей бюджетної сфери на основі тарифної сітки з установленням посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду в розмірі не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати для визначення посадових окладів (ставок заробітної плати) із збереженням діючих тарифних коефіцієнтів.

Для обґрунтування приводиться аспект забезпечення конституційного права 4 млн. працівників бюджетної сфери на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом, що є обов’язковим кроком на шляху до гармонізації національного законодавства з нормами законодавства ЄС в сфері соціальної політики в контексті Угоди про асоціацію з ЄС.

Завантажити документ propozucii_spo.doc [149.5 Kb][285] Завантажити Переглянути документ онлайн


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори