Позиція профспілок щодо укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки

Позиція профспілок щодо укладення Генеральної угоди на 2015-2017 рокиСпільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні спрямував лист до Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка з приводу вирішення питання укладення Генеральної угоди на 2015-2017 роки.

Півторарічні переговори та консультації на рівні тристоронньої робочої комісії фактично завершилися, однак, неузгодженими залишилося два принципово важливі питання усунення дискримінації в оплаті праці працівників бюджетної сфери та визначення політики формування мінімальної заробітної плати, – без яких укладення Угоди і врегулювання колективного трудового спору (конфлікту) між СПО об'єднань профспілок і Кабінетом Міністрів України є неможливим.

СПО об’єднань профспілок наполягає на прийнятті вольового політичного рішення, яке дозволить підвищити рівень довіри до Уряду та стабілізувати соціально- трудові відносини.

У листі також вказано, що Профспілки застерігають, що не вирішення питань щодо оплати праці в бюджетній сфері та індексації мінімальної заробітної плати в рамках колективного трудового спору надають правові підстави для масових акцій протесту, включаючи страйки із висуненням політичних вимог.

Також поінформовано, що 30 листопада 2015 року відбудуться Всеукраїнські збори голів первинних профспілкових організацій, в яких візьмуть участь представники всіх галузей реального сектора економіки бюджетної сфери та сфери послуг, загалом понад тисячу профспілкових активістів для обговорення ситуації у соціально-трудовій сфері та визначення подальших консолідованих дій профспілок. У цьому зв’язку профспілки пропонують провести консультації і визначитися щодо врегулювання розбіжностей та підписання Генеральної угоди на 2015-2017 роки.

Завантажити документ 1336_spo.pdf [174.24 Kb][175] Завантажити Переглянути документ онлайн


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори