Примирна комісія з трудового спору: профспілки тиснуть чи дослухається Кабмін?

Примирна комісія з трудового спору: профспілки тиснуть чи дослухається Кабмін?2 липня 2015 року відбулося чергове засідання примирної комісії з вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні та Кабінетом Міністрів України.

Предметом розгляду сьогоднішнього засідання стали одні з найболючіших для всього населення країни та профспілок питання. Зокрема:

– підвищення мінімальної заробітної плати, прожиткового мінімуму, посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду ЄТС;

– проведення індексації грошових доходів населення;

– погашення заборгованості з виплати заробітної плати.

Проте, надані пропозиції Кабінетом Міністрів України щодо можливості підвищення державних соціальних стандартів та гарантій, не були узгоджені в Стороні Кабінету Міністрів України.

У зв’язку з цим, представникам Сторін так і не вдалося віднайти взаємоприйнятного рішення з цих питань.

Тому СПО об’єднань профспілок, вимушений затребувати від Сторони Кабінету Міністрів України в максимально короткі терміни надання інформації (починаючи з січня 2014 року та відповідно до запропонованих сценаріїв підвищення державних соціальних стандартів та гарантій у 2015-2016 роках) щодо зміни:

• частки податку з доходів фізичних осіб в структурі надходжень до державного бюджету;

• частки заробітної плати в собівартості продукції (операційних витратах);

• рівня бідності населення;

• структури доходів населення в розрізі: доходи від трудової діяльності та соціальні трансферти (пенсії, соціальні допомоги, субсидії тощо).

Враховуючи вищевикладене СПО об’єднань профспілок висунув ультиматум щодо вироблення консолідованої позиції безпосередньо Кабінетом Міністрів України (а не уповноваженими особами на представництво інтересів від центральних органів виконавчої влади, які фактично не приймають рішення) під час засідання 8 липня ц.р. відносно трактування можливості підвищення основних державних стандартів та гарантій. Лише за такої умови профспілкова Сторона погодиться на розгляд пропозицій з метою вирішення вимог.

У разі неприйняття Урядом зазначеного рішення, СПО об’єднань профспілок залишив за собою право діяти в інший спосіб, що передбачений чинним законодавством.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори