Щодо укладення Генеральної угоди на новий строк

Щодо укладення Генеральної угоди на новий строкНа виконання рішення СПО об’єднань профспілок від 25.05.2015 №23-1 «Про позицію СПО об'єднань профспілок щодо укладення Генеральної угоди на новий строк» у жовтні цього року на рівні керівництва Сторін соціального діалогу проведено консультації з метою пошуку компромісних рішень та визначення позиції кожної із сторін стосовно укладення Генеральної угоди на новий строк.

За результатами цих консультацій відбулися наради 23 жовтня – з керівництвом профоб’єднань – суб’єктами Угоди про утворення СПО та 26 жовтня – з всеукраїнськими профспілками, що входять до складу ФПУ.

За підсумками цих нарад запропоновано висловити свою позицію щодо укладення чи не укладення Генеральної угоди на новий строк, надіславши таку інформацію з відповідним обґрунтуванням.

Результати такого опитування, розглянуті 9 листопада 2015 року на засіданні СПО об’єднань профспілок. Вцілому члени СПО об'єднань профспілок висловили підтримку необхідності укладення Генеральної угоди на новий строк, проте залишаються неврегульованними принципові питання оплати праці працівників бюджетної сфери та принципів формування розмірів мінімальної заробітної плати, і в результаті, не забезпечення вимоги статті 4 Закону України «Про колективні договори і угоди», СПО об'єднань профспілок прийняв рішення про неможливість укладення Генеральної угоди.

Зважаючи на зазначене, 11 листопада 2015 року направлено відкритого листа за підписами керівників національних профоб’єднань до Прем’єр-міністра А.П. Яценюка з вимогою проведення за його участю консультацій Сторін переговорного процесу для вироблення взаємоприйнятного рішення по названим розбіжностям у термін до 30 листопада, тобто до проведення Всеукраїнських зборів голів первинних профспілкових організацій.

Вважаємо, остаточне рішення щодо врегулювання розбіжностей має бути визначено колегіальними органами профоб'єднань, зокрема ФПУ планує розглянути це питання 30 листопада після Зборів голів первинних профспілкових організацій.

Завантажити документ proekt_gen_ygodu.doc [201 Kb][53] Завантажити Переглянути документ онлайн , tabl_rozb.doc [75 Kb][36] Завантажити Переглянути документ онлайн


За метріалами ФПУ
0
27 листопада 2015
1 793

Схожі публікації


Догори