Впровадження нової моделі вирішення трудових спорів в Україні: рекомендації учасників круглого столу

Впровадження нової моделі вирішення трудових спорів в Україні: рекомендації учасників круглого столу17 лютого 2015 року у Києві відбувся національний круглий стіл на тему: «Врегулювання конфліктів на ринку праці України в умовах євроінтеграції: нова модель вирішення трудових спорів та перспективи її впровадження», організований Регіональним Представництвом Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні та Національною службою посередництва і примирення.

У круглому столі взяли участь представники державних органів влади, Федерації профспілок України, Міністерства соціальної політики, НСПП, всеукраїнських галузевих профспілок та організацій роботодавців, Національний координатор МБП в Україні Сергій Савчук, керівник Шведсько-українського проекту ВТС Ірина Бонч-Осмоловська Норстрьом та інші. Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у обговорення питань взяв головний юрисконсульт апарату ЦК Профспілки Валентин Паливода.

Складна політична та соціальна-економічна ситуація в Україні, падіння рівня життя, законодавча неурегульованість трудових та виробничих відносин між державою, роботодавцями та працівниками, величезна заборгованість по виплатам заробітної плати викликають трудові конфлікти і спори, які треба вирішувати цивілізованим шляхом з використанням кращого європейського та світового досвіду.

Учасники круглого столу обговорювали сучасний стан і проблеми існуючої системи вирішення трудових спорів в Україні, наголошували на необхідності об’єднання зусиль органів влади, профспілок та роботодавців для ефективного та цивілізованого вирішення колективно-трудових спорів, переходу до активних дій з метою нагального впровадження ефективних реформ в Україні, у тому створення механізму вирішення трудових спорів на основі європейських стандартів і кращого досвіду.

За підсумками круглого столу прийнято відповідні Рекомендації, у яких відзначено, що нова модель вирішення трудових спорі в Україні, розроблена в рамках Шведсько-українського проекту ВТС у 2012 – 2013 роках, базується на об’єктивній оцінці сучасної системи врегулювання трудових конфліктів на ринку праці.

Завантажити Рекомендації ebert.pdf [412.34 Kb][114] Завантажити Переглянути документ онлайн


Юридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори