Колегія МОН: готовність шкіл України до зими

Колегія МОН: готовність шкіл України до зими8 листопада 2013 року відбулося чергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки України, у якому взяли участь члени Колегії – народні депутати України, керівники ВНЗ, науковці, представники Національної академії педагогічних наук України, Конфедерації роботодавців України, Профспілки працівників освіти і науки України, запрошені представники секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, громадськості та ЗМІ.

Під час Колегії розглянуто питання стану підготовки закладів освіти, державних підприємств, установ та організацій, що віднесені до сфери управління Міністерства освіти і науки України, до стабільної, безаварійної роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 року.

Заступник Міністра – керівник апарату Олексій Дніпров поінформував, що керівниками навчальних закладів видані відповідні накази, якими затверджені заходи щодо підготовки закладів та установ освіти до роботи в осінньо-зимовий період 2013/2014 року.

Проведено аналіз технічного стану матеріально-технічної бази навчальних закладів, обстеження зовнішніх інженерних споруд енергетичного призначення, котельного обладнання, здійснено моніторинг підготовки приміщень та споруд до роботи в осінньо-зимовий період та забезпечення закладів освіти паливом, визначено джерела фінансування.

«За оперативною інформацією, станом на 1 листопада 2013 року стовідсоткову готовність до осінньо-зимового періоду 2013/2014 року мали всі дошкільні навчальні заклади 27 регіонів України, опалювальний сезон розпочався своєчасно», – наголосив заступник Міністра – керівник апарату.
Також завершені роботи з ремонту покрівель загальноосвітніх навчальних закладів, а з підготовки професійно-технічних навчальних закладів до роботи в осінньо-зимовий проведена значна робота.

Загальний стан готовності вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації до роботи взимку становить 99,9%. Підключення до систем опалення здійснюється з урахуванням температурного режиму. Підготовлено до роботи в 182 котельні ВНЗ І-ІV рівнів акредитації.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов поінформував учасників засідання про недостатність коштів для оплати праці освітянам у поточному році та навів дані, що надійшли від територіальних організацій.

Він наголосив, що від імені президії ЦК Профспілки направлено звернення до Кабінету Міністрів України щодо умов оплати праці працівників освіти та необхідності додаткового фінансового забезпечення галузі в поточному році.

Георгій Труханов також виразив занепокоєння організаційних ланок Профспілки з приводу затримок у наданні працівникам освіти страхових соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Адже за моніторингом Профспілки проблема є актуальною у багатьох областях. І з цього питання теж направлено відповідні листи.


Під час засідання колегії було розглянуто низку інших питань, зокрема, удосконалення процедури експертизи та апробації навчальної літератури, удосконалення якості підручників та посилення відповідальності за суб’єктів видавничої діяльності за допущені помилки, неточності, технічні огріхи у змістових частинах навчального матеріалу.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
11 листопада 2013
2 075

Схожі публікації


Догори