Відбулося чергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки України

Відбулося чергове засідання Колегії Міністерства освіти і науки України25 вересня 2014 року під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Квіта відбулося засідання Колегії МОН. Першим було розглянуто питання щодо облаштування студентів та викладачів з Донбасу.

Окрім того, на Колегії МОН обговорили проект нової Концепції профільного навчання в старшій школі.

Зокрема, метою профільного навчання є забезпечення умов для якісної освіти старшокласників у відповідності з їхніми індивідуальними нахилами, можливостями, здібностями і потребами, забезпечення професійної орієнтації учнів на майбутню діяльність, яка користується попитом на ринку праці, встановлення наступності між загальною середньою і професійною освітою, забезпечення можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формування інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності нації.

Засвоєння змісту освіти у загальноосвітніх навчальних закладах з профільним навчанням має, по-перше, забезпечувати загальноосвітню підготовку учнів, по-друге – підготовку до майбутньої професійної діяльності.

Проект Концепції викликав широку дискусію серед членів Колегії МОН, які надавали свої пропозиції та побажання щодо його удосконалення.

Відтак, було прийнято рішення продовжити роботу над проектом нової Концепції профільного навчання в старшій школі, а Міністерство освіти і науки спільно з Національною академією педагогічних наук України розробить рекомендації щодо роботи загальноосвітніх навчальних закладів на період до запровадження нової Концепції.

Також на засіданні Колегії МОН розглянуто Концепцію Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та об’єднань.

За матеріалами МОН
0
26 вересня 2014
2 510

Схожі публікації


Догори