Засідання колегії МОН: підбито підсумки 2014-2015 року навчання

Засідання колегії МОН: підбито підсумки 2014-2015 року навчання17 вересня 2015 року в Міністерстві освіти і науки України під головуванням Міністра освіти і науки Сергія Квіта відбулося засідання колегії МОН.

Члени колегії розглянули питання про підсумки розвитку дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної у 2014-2015 навчальному році та завдання на 2015-2016 навчальний рік, стан видання підручників за результатами конкурсного відбору оригінал-макетів для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2014-2015 років, про підсумки додаткового конкурсного відбору оригінал-макетів підручників для учнів 4 та 7 класів загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням мовами національних меншин та їх вивчення.

Директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко повідомив про стан розвитку дошкільної, загальної середньої освіти. Зокрема, в минулому році було побудовано 8 закладів дошкільної освіти, також Міністерством було вжито заходів щодо розширення загальної мережі закладів, що дозволило ввести додатково 19,5 тисяч місць.

Так, загальна черга по країні до закладів дошкільної освіти складає 116 тисяч дітей. Як зазначив Юрій Кононенко, в цьому році на 38 тисяч збільшилася кількість учнів, при цьому кількість загальних середніх освітніх закладів зменшилася приблизно на 250 шкіл, а до кінця поточного року мережа скоротиться ще на 300 закладів.

Водночас, за словами директора департаменту, оптимізація мережі загальних середніх закладів потребує забезпечення перевезення дітей та вчителів шкільними автобусами, мінімальні потреби яких сьогодні складають 1200 автобусів. Тому окрім виділених із Державного бюджету 42 млн гривень на програму «Шкільний автобус», Урядом прийнято рішення додатково надавати стільки коштів місцевим органам, скільки вони витрачатимуть на закупівлю автобусів.

Юрій Кононенко також повідомив, що у зв’язку із завершенням роботи над законопроектом «Про освіту» Міністерство разом з Національною академією педагогічних наук України починає працювати над концепцією 12-річної школи.

Директор департаменту професійно-технічної освіти В’ячеслав Супрун повідомив, що обсяг Державного замовлення в цьому році становить 168 тисяч робітничих кадрів за 35 напрямами підготовки і 5,5 тисяч молодших спеціалістів. Станом на 1 вересня за рахунок коштів Державного бюджету прийнято приблизно 130 тисяч осіб.

Департаментом на 1 вересня розроблено нове положення про оптимізацію навчально-виробничого процесу ПТНЗ, що зареєстровані в Міністерстві юстиції. Новий законопроект «Про професійну освіту», розроблений МОН вже погоджено з десятьма Міністерствами і відомствами.

Створено 84 центри ПТО з підготовки кадрів, робота професійно-технічних навчальних закладів орієнтована на роботу з оновленими державними стандартами.

Директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна розповіла про стан видання підручників за результатами конкурсного відбору оригінал-макетів для учнів 4-х та 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів.

За її словами, аналіз відбору підручників, що проводився вчителями загальних освітніх навчальних закладів, показав нерівномірність у відборі за кількістю голосів – від кількох сотень до кількох десятків голосів за підручник. «Є підручники які мають 271 голос, 442 голосів, а є і 43. Ми будемо намагатися пропонувати видавництвам видати малотиражні підручники, але в разі відмови видавництва, ми можемо пропонувати школам підручник, який набрав більшу кількість голосів», – повідомила Наталія Вяткіна.

За словами директора Інституту модернізації змісту освіти, вже створено тендерний комітет по закупівлі підручників та відкрито рахунок для перерахування коштів з міських бюджетів на друк та доставку підручників. Щодо програми «Шкільний автобус», то інститут розпочав тендерну процедуру з закупівлі автобусів.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов підняв питання фінансового забезпечення галузі освіти у держбюджеті наступного року.

За підсумками обговорення питань колегії Міністр освіти і науки Сергій Квіт доручив провести аналіз інтелектуальних конкурсів і турнірів для учнів загальних середніх навчальних закладів, підготувати пропозиції співпраці з ВНЗ щодо підготовки та використання методичних рекомендацій для шкіл, а також розмістити на сайті МОН перелік підручників для учнів 4-х та 7-х класів, що друкуватимуться за кошти Державного бюджету.

За матеріалами МОНЗасідання колегії МОН: підбито підсумки 2014-2015 року навчання Засідання колегії МОН: підбито підсумки 2014-2015 року навчання
0
18 вересня 2015
1 741

Схожі публікації


Догори