Міжнародний день студента – більше ніж просто свято

Міжнародний день студента – більше ніж просто святоДень як день, але …
Напевне, кожен, хто був студентом, згадує ці роки з радісним трепетом та ностальгією. Відчайдушна пора, коли найбільша проблема – це сесія, а найочікуваніше свято – День студента.

Це час найсміливіших експериментів – у навчанні, зовнішності, поведінці. І, звичайно, ми пригадуємо, не так саме навчання, як власне перші серйозні «кроки дорослості» – студентський роман, випробування дружби, поїздки та подорожі за кордон, веселі посиденьки й кумедні випадки з життя-буття.

Ніхто не буде заперечувати, студентство – незвичайні люди. Адже лише студенти з різних куточків світу чудово знайдуть спільну мову, незважаючи на жодні мовні бар'єри. Особливо, коли йдеться про святкування дня солідарності, активності та єдності усіх, хто підгризає граніт науки – Міжнародного дня студентів.

Студентські традиції: світ
Традиції святкування головного свята – як серйозні, так і кумедні – дуже схожі і в Києві й Харкові, в Оксфорді й Тулузі, в Льовені й Варшаві.
За великим рахунком, вони зводяться до того, аби відзначити цей день якомога веселіше, активніше й «щоб прийдешні покоління знали, як потрібно святкувати»!

Загалом усі студентські традиції й звички – це основа для написання цілого дослідження, адже тут не буває без курйозів. Але, погодьтеся, так жити набагато цікавіше, а кмітливість, винахідливість та уміння швидко орієнтуватися у ситуації – не найгірші якості для сучасної молодої людини.

Світ студентської фантазії й справді – неосяжний. Так, у Польщі в ніч перед врученням диплома одягаються в безглуздий одяг статуї фехтувальника, що стоїть перед Вроцлавським університетом. Вбрання хоч і не від кутюр, але охочих подивитися чимало.

У Оксфорді під час іспиту студент подати попросив кухоль пива – мовляв, це славна традиція університету. Викладач задовольнив прохання – такий звичай дійсно був у позаминулому столітті – однак відплатив нахабі його ж монетою. Він оштрафував його за те, що юнак порушив ще одну прадавню традицію: прийшов на іспит без шпаги!

Українські ж студенти мають свої забобони й приколи не лише під це «персональне» свято. І нашого ідейного запасу вистачає на повний навчальний рік.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори