Звернення Колегії МОН до освітянської і наукової спільноти Донецької і Луганської областей

Звернення Колегії МОН до освітянської і наукової спільноти Донецької і Луганської областейНа засіданні Колегії Міністерства освіти і науки України, що відбулося у Києві 20 жовтня 2014 року, було прийнято Звернення до освітянської і наукової спільноти Донецької і Луганської областей.

У зверненні, зокрема, йдеться про те, що розгортання за сьогоднішніх умов на цих територіях повноцінного навчального й наукового процесу неможливе, оскільки це насамперед несе фізичну загрозу безпеці, здоров’ю й життю учасників такого процесу. Виходячи з цього, Міністерство освіти й науки забезпечило навчання десятків тисяч учнів і студентів з Донецької і Луганської областей у школах і вишах на тих територіях, які контролюються українською владою.

Сотні педагогів і науковців було працевлаштовано в інших регіонах України. Сьогодні на вимогу самих студентів і викладачів ухвалено рішення про переміщення основних ВНЗ, розташованих на окупованій території, до тих місцевостей Донбасу, які перебувають під контролем України (а в ряді випадків – і до інших регіонів держави), що дасть змогу розгорнути повноцінний навчальний процес і наукову роботу.

Міністерство визнає: освітяни також несуть свою частку провини за те, що сталося на Сході України, оскільки свідомо деформована попередньою владою освітня система не змогла виховати в значної кількості мешканців Донбасу патріотизму, відпорності до cепаратистських гасел.

Насамкінець у зверненні наголошується, що в історичній перспективі Україна знову буде єдина і, разом зі своїми невід’ємними регіонами – Донбасом і Кримом – посяде гідне місце в об’єднаній Європі. І українські освітяни й науковці зроблять свій гідний внесок у цю велику всенародну боротьбу за наше спільне гідне майбутнє.

Звернення підписано Міністром освіти і науки України Сергієм Квітом.

Завантажити звернення Колегії МОН zvernennia_koligii_mon.doc [36 Kb][67] Завантажити Переглянути документ онлайнПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори