НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!

НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!16 грудня 2014 року у Інформаційній агенції «Укрінформ» відбулася прес-конференція «НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!».

Спікерами на прес-конференції виступили: Євген Драпятий – заступник Голови ФПУ, Сергій Романюк – заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України, Наталя Біла – заступник голови профкому Серійного заводу «Антонов», Сергій Кубанський – заступник голови Ради Київської міської Профспілки охорони здоров’я України.

Заступник Голови ФПУ, відкриваючи роботу прес-конференції, розповів, що Верховною Радою України 11 грудня прийнято Програму діяльності Кабінету Міністрів України, яка фактично є політичною декларацією напрямів реформ в Україні.

Наголошено також на тому, що КМУ має наміри посилити економію бюджетних коштів виключно за рахунок обмеження, а в окремих випадках й скасування, законних прав та гарантій найбільш незахищених громадян: пенсіонерів, студентства, молоді, ветеранів праці, чорнобильців.

Урядом пропонується урізання пенсійного забезпечення, ліквідація безоплатної освіти та медицини, повторне «замороження» прожиткового мінімуму й будь-яке зростання заробітних плат, відміна виплати стипендій, скасування пільг для ветеранів праці та інших соціально незахищених верств населення.

З огляду на це профспілки ставлять запитання владі – «Чому за довгоочікувані реформи новоствореного Уряду в чергове мають платити звичайні люди, які змушені рахувати чесно зароблені кошти від зарплати до зарплати, а олігархи знову отримають преференції та доходи за рахунок нестримно зростаючих цін і тарифів на життєво необхідні товари і послуги?!»

Профспілки вимагають від Уряду невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, детінізації понад 200 мільярдів заробітної плати, що може дати не менше 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.

Спілкуючись з журналістами, заступник Голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк наголосив, що освітянська спільнота категорично не сприймає антисоціальних перспектив про збільшення норми навчального навантаження вчителів, вихователів, керівників гуртків та наповнюваності класів і груп дошкільних навчальних закладів, скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти, запровадження обов’язкового дев’ятирічного навчання, позбавлення учнів права на харчування, а студентів – на отримання стипендій та пільговий проїзд.

Освітяни вкотре наголосили, що владою мають бути вжиті дієві заходи для легалізації тіньового бізнесу, боротьби із ухиленням від сплати податків, збільшення оподаткування заможних верств населення, пом’якшення податкового навантаження для громадян із низьким рівнем доходу.

Вирішення державних проблем за рахунок працівників бюджетної сфери та інших незаможних громадян неприпустимо, адже це призведе до зниження якості освіти та доступності до неї.


Також на прес-конференції було оголошено про проведення з 15 по 20 грудня 2014 року протестних заходів і дій на територіальному рівні, в галузевих профспілках. А в разі ігнорування профспілкових вимог та відсутності відкритого соціального діалогу профспілки готові очолити Всеукраїнську акцію протесту 23 грудня 2014 року в м. Києві.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки


НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!

НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!

НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!НІ – продовженню урядової політики «затягування пасків» за рахунок людини праці!

Схожі публікації


Догори