Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»

Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»Актуальні та важливі соціально-економічні питання щодо справедливого прожиткового мінімуму, індексації зарплат і пенсій та погашення заборгованості у їх виплатах, проблеми встановлення справедливих цін і тарифів на газ та послуги ЖКГ, провадження ефективного соціального діалогу обговорено 5 червня 2015 року під час робочої зустрічі представників профспілкових об’єднань України з депутатами парламентської Фракції «Батьківщина».

«Влада повинна зрозуміти, що не можна підвищувати ціни та тарифи, коли більшість населення країни знаходиться на межі бідності, навіть виживання, – зазначив Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

Говорячи про проблеми зарплат і пенсій, профспілковий лідер наголосив, що політика Уряду відносно пенсіонерів – це справжній грабіж. «Якщо влада не скасує введений на пенсії податок, буде багато заяв до суду і профспілки їх підтримують,» – підкреслив він. Щодо індексації зарплат і пенсій Григорій Осовий заявив, що законопроект з цього питання вже є і «справа у тому, щоб дотиснути Уряд», а кошти на реалізацію пропозицій профспілок у Держбюджеті є.

Далі йшла мова про працевлаштування і зарплати. За словами Голови ФПУ, тільки за минулий рік було втрачено більш 1 млн. 200 тисяч робочих місць. Такого не було навіть під час фінансово-економічної кризи 2008 року. Він також зазначив, що ринком праці наразі ніхто в Уряді не займається, а тут профспілкам і владі є над чим спільно працювати.

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко підтримала позицію спільної праці і вважає, що профспілки та законодавча гілка влади мають напрацювати стратегію реформи оплати праці в Україні. Юлія Тимошенко вважає, що можна говорити про стратегію на 5-10 років, але «якщо ми говоримо про європейські стандарти, то ми маємо до них наближуватися». «Я не вірю в успішність держави, якщо в ній не будуть нормально заробляти люди», – зазначила вона. Водночас лідер «Батьківщини» переконана, що для індексації пенсій та заробітних плат є бюджетні кошти, адже державний бюджет за 5 місяців поточного року перевиконаний на 11,4% (на 21 млрд. грн).

На думку Юлії Тимошенко, запровадження нормальної оплати праці – це також один із шляхів боротьби з корупцією. «Якщо ми не перейдемо до нормальної оплати праці, то ми ніколи не позбавимося корупції», – вважає народний депутат. Лідер «Батьківщини» також упевнена, що починати змінювати ситуацію з оплатою праці потрібно «секторально», на законодавчому рівні, а розпочати треба з підприємств, які виробляють продукцію на експорт.

Григорій Осовий особливу увагу під час зустрічі приділив питанню санаторно-курортного лікування та оздоровлення за рахунок коштів державного соціального страхування. Як відомо, Уряд і парламент своїми рішеннями фактично скасували цю систему в грудні минулого року і як результат: держава не отримала 1,5 млрд. гривень податків, 300 тисяч працівників не мають змоги тепер оздоровитися і приблизно 460 тисяч дітей, які відпочивали за підтримкою соцфондів, теж втратили таку можливість.

Голова ФПУ звернувся до депутатів «Батьківщини» з проханням підтримати зусилля профспілок щодо відродження на законодавчому рівні системи санаторно-курортного лікування та оздоровлення за рахунок соцстраху.

У свою чергу Юлія Тимошенко зазначила, що профспілки – це унікальна сила, а їх потужність і здатність може вирішувати будь-які питання. «Тому нам треба с вами консолідуватися у справедливих вимогах і по зарплаті, і по тарифам, і по прожитковому мінімуму». Лідер фракції також наголосила, що «Батьківщина» є надійним партнером профспілок і має намір співпрацювати з ними в сфері законодавчих ініціатив.

До обговорення долучилися представники національних репрезентативних профоб’єднань країни, керівники членських організацій ФПУ та санаторно-курортного комплексу профспілок.

Від Профспілки працівників освіти і науки України участь у робочій зустрічі взяв заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.

За його словами, освітня сфера зараз переживає процес і реформування, і урізання й відтоку молоді за кордон у пошуках кращого життя.

«Освітяни сьогодні втратили купівельну спроможність через девальвацію гривні та урізання виплат, еліта суспільства просто збіднішала у рази. Зараз складно знайти людину на посаду начальника відділу освіти, який отримуватиме трішки більше, ніж прожитковий мінімум, а матиме величезну відповідальність й повинна мати високий рівень фаховості», – підкреслив Сергій Романюк.

Він також підняв питання оплати праці учителів за єдиною тарифною сіткою, тарифу першого розряду якої так і має розрив між мінімальною зарплатою, зайнятості молоді, її оздоровлення.

«І тут викликає величезне питання, чому сусідня країна Польща може взяти на навчання понад двадцять тисяч студентів з України і створити їм усі відповідні умови, а наша держава – ні? Від нас же їдуть найкращі, інтелектуальна еліта, яка навряд чи повернеться на батьківщину», – сказав Сергій Романюк.

У кінці виступу він висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю із фракцією та всеукраїнськими профспілками із подальшим ефективним вирішенням окреслених питань і освітян, і медиків і працівників культури.

Підбиваючи підсумки засідання Голова ФПУ Григорій Осовий, зокрема зазначив, що депутатські фракції, з якими провадиться робота на основі меморандумів, є соціально-орієнтованими, тому багато ініціатив, які впроваджують народні депутати цих фракцій, співпадають із намірами і прагненнями профспілок: а це і турбота про нові робочі місця, гідну зарплату, безпеку праці на робочих місцях, рівень життя тощо.

«Ми звернулися до всіх парламентських фракцій щодо подальшої співпраці. Нещодавно проявила готовність до такої зустрічі фракція «Народний фронт». І це важливо, що депутати виявляють зацікавленість у співпраці з профспілками у вирішенні нагальних питань. І ми, звісно ми готові до такої роботи», – наголосив Голова СПО.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина» Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»

Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»

Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»

Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»Представники профспілок зустрілися з депутатами парламентської фракції «Батьківщина»
0
5 червня 2015
1 282

Схожі публікації


Догори