Робоча зустріч представників СПО з Міністром економрозвитку і торгівлі України

Робоча зустріч представників СПО з Міністром економрозвитку і торгівлі України17 червня в Кабінеті Міністрів України відбулася робоча зустріч представників СПО профспілок і галузевих організацій роботодавців з Міністром економічного розвитку і торгівлі України Айварасом Абромавичусом.

У роботі заходу взяли участь та виступили Голова СПО Григорій Осовий, Перший заступник Голови СПО Сергій Кондрюк, керівники всеукраїнських профспілок Тетяна Ясько, Анатолій Кубраченко, Василь Мойсюк, Ярема Жугаєвич, Олександр Рябко.

У своєму виступі Айварас Абромавичус поінформував про стан економіки України та механізми, які застосовує очолюване ним міністерство, щодо проведення регуляторної політики у різних сферах національної економіки та підприємництва.

Аргументуючи позицію профспілок щодо необхідності соціально-економічного захисту працівників в умовах поглиблення кризових явищ в економіці, Григорій Осовий зокрема зазначив, що за півтора року діяльності Уряду у сегменті ринку праці профспілки не побачили будь-яких досягнень. Логічно виникає питання, а чи займаються цим у міністерстві?

Принципові і злободенні питання перед міністром порушив Сергій Кондрюк. Він поцікавився, чому міністра не хвилює ситуація на ринку праці, зростаючий рівень безробіття і скорочення легальної зайнятості?

Чому вперто проводиться політика «дешевої робочої сили», яка вбиває внутрішній попит і вбиває всю економіку? Чому впроваджується політика, яка робить недоцільним працювати легально не відповідальному бізнесу ні працівникам? Чому ще про рентабельність бізнесу говорять, а про рентабельність праці та рентабельність зарплат – ні?

Сергій Кондрюк наголосив на необхідності системно вирішувати такі питання як створення легального ринку праці та виходу його з тіні. За його словами, рівень заробітної плати сьогодні є низьким, тому вкрай необхідно проводити реформу зарплати. Активну участь у дискусії взяли представники роботодавців та галузевих профспілок, які зокрема запропонували створити майданчики для проведення реального соціального діалогу, як це передбачено законом про соціальний діалог.

У результаті проведеної зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю у рамках створення соціально-економічних рад і оновлення складу Громадської ради при Мінекономіки.

За матеріалами ФПУ
0
18 червня 2015
1 907

Схожі публікації


Догори