Профспілки визначають свої подальші дії – засідання СПО

Профспілки визначають свої подальші дії – засідання СПОСпільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об'єднань профспілок на національному рівні провів своє чергове засідання 21 вересня ц.р. та ухвалив низку рішень, спрямованих на досягнення соціальної справедливості в сфері трудових відносин.

Зокрема, прийнято важливе рішення стосовно визначення подальших колективних дій профспілок, спрямованих на захист соціально-економічних прав та інтересів працівників.

Цим рішенням, зокрема, передбачається низка заходів, спрямованих на проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, налагодження соціального діалогу, а також звернення до судових інстанцій та міжнародних організацій з метою повернення боргів по зарплаті та захисту конституційних прав працюючих на гідний рівень життя.

Члени СПО вирішили 7 жовтня 2015 року – у Всесвітній день дій за гідну працю провести в Києві Громадські слухання профспілкової ініціативи з новітньої політики оплати праці, а також організувати мирну ходу до стін Уряду і парламенту «За гідну працю» та «Проти бідності населення».

Рішення з цього питання буде надіслано для обговорення до членських організацій ФПУ та профоб’єднань, що входять до складу СПО, після чого планується затвердити остаточний план дій профспілок на захист трудових прав спілчан в період до кінця поточного року.

Ще одним соціально чутливим питанням стало обговорення реформування, яке планується державою у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття.

Профспілкова сторона вирішила не підтримувати проект відповідного закону, розробленого Мінсоцполітики, який, на переконання більшості присутніх у залі засідання, спрямований на знищення існуючої державної служби зайнятості та не передбачає створення більш ефективної системи. За результатами напрацювань профспілкової робочої групи, підготовані постатейні пропозиції до зазначеного законопроекту і навіть розроблений власний варіант цього важливого документу.

Профспілкові пропозиції покликані запобігти умовам появи корупції в сфері зайнятості та забезпечити цільове спрямування коштів соціального страхування на потреби тимчасово безробітних та інших застрахованих осіб. Вони будуть направлені на розгляд до Міністерства соціальної політики.

Розглянуто пропозиції профспілкової Сторони щодо реформування державної політики у сфері оплати праці з урахуванням євроінтеграційних процесів, щодо реформування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування, про позицію СПО об'єднань профспілок щодо проекту сформованих наборів продуктів харчування, непродовольчих товарів та послуг для основних соціальних і демографічних груп населення.

За матеріалами ФПУ
0
22 вересня 2015
1 501

Схожі публікації


Догори