Профспілкам потрібна солідарність у боротьбі за ефективний соціальний діалог

Профспілкам потрібна солідарність у боротьбі за ефективний соціальний діалогПодальшій долі соціального діалогу була присвячена дискусія, що виникла на засіданні профспілкової Сторони Національної тристоронньої соціально-економічної ради, яке відбулося 22 вересня 2015 року.

Викликана вона у зв’язку з ініціативою урядової сторони в черговий раз відтермінувати проведення засідання НТСЕР з 24 вересня, як це було заплановане, на середину жовтня.

У представників профспілкової сторони НТСЕР це викликало запитання: а чи взагалі можливо говорити про існування в країні дієвого соціального діалогу трьох Сторін: профспілок, Уряду і роботодавців, і чи існує на сьогоднішній день такий майданчик для ведення діалогу як НТСЕР?

Профспілки намагаються використовувати усі можливі форми для побудови конструктивної співпраці із своїми соціальними партнерами для ефективного вирішення найболючіших питань як в соціальній так і економічній сферах.

Однією з таких платформ покликана бути НТСЕР, у рамках якої мають обговорюватись перспективи соціально-економічного розвитку України, заходи щодо мінімізації впливу наслідків підвищення цін і тарифів для населення, визначатись спільна позиція сторін з тактики проведення реформ у основних сферах нашого життя, зокрема, у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Втім, як було констатовано під час дискусії, останнім часом НТСЕР втратила свою дієвість, що відбулося здебільшого через неконструктивну позицію сторони влади, тому роль цього органу у запобіганні негативним наслідкам соціально-економічних трансформацій, що відбуваються наразі, останнім часом мінімізована.

Учасники наради висловилися за те, що профспілки спільно з роботодавцями мають провести нараду та висловити спільну позицію стосовно аморфності дій Уряду в напрямку проведення соціального діалогу. Якщо ж вдасться консолідуватися, як всередині профспілкового руху, так і у партнерстві зі сторонами соціального діалогу – це зміцнить наші позиції у обстоюванні законних прав та інтересів членів профспілок на гідну зарплату і достатній рівень життя, – зробили висновок учасники засідання.

Також ухвалено рішення про оголошення Заяви і проведення брифінгу для представників ЗМІ з роз’ясненням позиції профспілок стосовно перспектив розвитку в країні соціального партнерства.

За матеріалами ФПУ


Профспілкам потрібна солідарність у боротьбі за ефективний соціальний діалог    
Профспілкам потрібна солідарність у боротьбі за ефективний соціальний діалог
0
23 вересня 2015
1 758

Схожі публікації


Догори