22 квітня у Харкові відбулося виїзне засідання підсумкової колегії МОН України

22 квітня у Харкові відбулося виїзне засідання підсумкової колегії МОН України “Про підсумки діяльності вищих навчальних закладів у 2009 році та основні завдання на 2010 рік”, участь в якому взяли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Л.С.Сачков, голови ряду обласних організацій профспілки, керівники деяких профкомів вищих навчальних закладів та структурних підрозділів виконавчого апарату ЦК Профспілки.
У своєму виступі голова Профспілки зупинився на питаннях стану, проблем та перспектив забезпечення соціально-економічних прав та гарантій працівникам вищої школи у контексті розвитку вищої освіти в Україні.
Зокрема було зазначено, що весь світ нині бореться за якісну освіту та відповідне її фінансування. Тому було наголошено на необхідності максимального наближення під час підготовки проекту закону "Про Державний бюджет України на 2010 рік" обсягів видатків на освіту до законодавчо гарантованих десяти відсотків національного доходу. Зазначено, що видатки на галузь мають забезпечити підвищення рівня оплати праці освітян з дотриманням вимог закону «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати».
Висловлено сподівання на підтримку Профспілки у вирішенні питань забезпечення реалізації в повному обсязі положень статті 57 закону України „Про освіту” щодо рівня оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, спеціалістів освіти, а також реалізації гарантій стосовно встановлення підвищених посадових окладів за вчені звання та наукові ступені, розширення автономії вищих навчальних закладів, в тому числі шляхом самостійного використання власних коштів тощо.
0
26 квітня 2010
4 261

Схожі публікації


Догори