Комітет з питань науки і освіти розглянув питання про забезпечення основних потреб освіти і науки у 2010 році

Членами Комітету запропоновано Кабінету Міністрів України забезпечити більш якісне фінансування потреби навчальних закладів, установ освіти і наукових установ під час підготовки проекту Закону про Державний бюджет України на 2010 рік, а також врахувати відповідні пропозиції Комітету.
Зокрема, пропонується обов’язково передбачити у проекті Закону про Державний бюджет України на 2010 рік, забезпечення належного рівня заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам, забезпечення фінансування наукових досліджень із сучасним науковим обладнанням, а також державних наукових та науково-технічних програм, програм інноваційного розвитку держави тощо. Також, забезпечити безплатним користування житлом педагогічних працівників, що працюють у сільській місцевості і селищах міського типу і пенсіонерів, які раніше працювали педагогічними працівниками, як це передбачено Законом України «Про освіту».
Члени Комітету пропонують, щоб в Державному бюджеті було передбачено фінансування цільових програм «Вчитель», «Шкільний автобус», «Комп’ютеризація та інформатизація навчальних закладів у сільській місцевості», «Студентський гуртожиток» тощо, а також забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів підручниками та сучасним навчальним лабораторним обладнанням.
Також, в Пропозиціях наголошується на необхідності забезпечення пільг учням, студентам та аспірантам, які навчають в вищих навчальних закладах з числа дітей-сиріт, інвалідів та інших категорій пільговиків. Окрім того, звертається увага на необхідність покращення оснащення спеціальним обладнанням навчальних закладів для дітей, які потребують корекції фізичного та розумового розвитку.
Члени Комітету підкреслили, що вкрай важливо передбачити в Державному бюджеті видатки на забезпечення проведення незалежного зовнішнього оцінювання.
0
2 квітня 2010
3 211
---

Схожі публікації


Догори