Профспілки поінформували голову Парламенту про підсумки Всеукраїнського маршу протесту

Федерація профспілок України поінформувала Голову Верховної Ради України про підсумки Всеукраїнського маршу протесту профспілок, що відбувся 6 липня 2016 року у Києві.

У листі на ім’я спікера Парламенту Андрія Парубія наголошується, що Уряд до певної міри відреагував на вимоги учасників акції, зокрема підписано протокол домовленостей щодо подальшої роботи Уряду і профспілок.

Проте, після акції протесту, на основі законопроекту, розробленого Федерацією профспілок України, сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано 2 законопроекти – проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» (реєстр. № 4900) та проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці» (№ 4900-1).

Зазначеними законопроектами передбачається, зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, запровадження галузевих підвищувальних коефіцієнтів до заробітної плати в небюджетній сфері та ін.

ФПУ звертається до Голови Парламенту з проханням підтримати зазначені законопроекти та сприяти у їх невідкладному розгляді.

Представники Федерації профспілок України готові взяти участь у спільній робочій групі з визначення об'єктивності встановлення ціни на газ і тарифів на житлово-комунальні послуги.

У листі зазначається, що у випадку не вирішення зазначених питань до 15 вересня ц.р., що було вимогою учасників Всеукраїнського маршу протесту, профспілки будуть змушені вдатися до нових акцій протесту аж до страйку.

Завантажити лист golov_vr_ukrayini.pdf [106,44 Kb][104] Завантажити Переглянути документ онлайн  

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори