«Вікіпедія» стане більш українськомовною

Пропозиції громадськості, спрямовані на розвиток українськомовного розділу «Вікіпедії», знайшли підтримку в Уряді країни. Нещодавно було доручено органам виконавчої влади вжити відповідних заходів задля їхньої успішної реалізації у 2017 році.

Серед запропонованих громадськістю кроків – внесення змін до навчальних програм з інформатики, географії, історії та літератури для учнів старших класів загальноосвітніх навчальних закладів щодо використання українськомовного розділу «Вікіпедії», йдеться у повідомленні департаменту інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабміну.

Крім того, серед запропонованих заходів можливість підготовки студентами матеріалів для «Вікіпедії», сприяння проведенню української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки», сприяння проведенню конкурсу з розміщення наукових робіт в українському розділі «Вікіпедії».

Українськомовний розділ «Вікіпедії» становить приблизно 680 тисяч статей і вона посідає 16-те місце серед усіх розділів за кількістю статей, на 11-му місці серед європейських Вікіпедій та посідає ІІІ місце серед Вікі слов'янськими мовами.

До слова, в листопаді 2012 року між Київським національним університетом імені Тараса Шевченка та ГО «Вікімедіа Україна» було підписано меморандум про співпрацю спрямований, зокрема, на поширення серед викладачів університету форми самостійної роботи студентів у Вікіпедії (замість написання рефератів). Зараз таку практику використовують більшість ВНЗ України.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
8 лютого 2017
1 402

Схожі публікації


Догори