День Святого Валентина – сучасне «закохане» свято

Сьогодні, 14 лютого, в усьому світі відзначають День святого Валентина й іменують Днем усіх закоханих. Свято – неофіційне і не є вихідним, проте активно відзначається молоддю.

День Валентина прийшов до нас з-за кордону і досить швидко став одним з найпопулярніших молодіжних свят. Як відомо, єпископ Валентин Інтерамського, який жив у римському місті Терні в III столітті, є покровителем усіх закоханих.

Легенда пов’язує ім’я Святого Валентина з численними добрими справами, які він зробив для закоханих. Так, згідно з переказами, він таємно вінчав закоханих легіонерів, яким імператор Клавдій забороняв одружуватися, мирив посварених, дарував молодим парам квіти і навіть писав за неписьменних легіонерів любовні листи. Все це врешті-решт стало відомо, Валентина взяли під варту, а незабаром імператор підписав указ про його страту.

Останні дні життя святого теж оповиті романтичним флером. Згідно з легендою, в єпископа Валентина закохалася дочка тюремника, яку він вилікував від сліпоти. Як священнослужитель, який дав обітницю, він не міг відповісти на почуття дівчини, але в ніч перед стратою надіслав їй прощальну записку, яку, напевне, і можна вважати найпершою «валентинкою».

Багато істориків, втім, стверджують, що коріння цього свята чисто язичницькі і беруть свій початок у передвесняних обрядів, пов’язаних з пробудженням природи і кохання.

З XIV століття в англійській і французькій літературі фіксується традиція святкувати День Святого Валентина як день закоханих. Проте, особливу популярність свято знайшло в Європі на початку XIX століття.

Щороку 14 лютого люди, які мають пару, дарують своїм половинкам різноманітні подарунки: «валентинки» – символічні листівки у формі сердечок, які містять признання в коханні, найчастіше у віршованій формі; солодощі, виготовлені в тій же «серцевій» формі або які зображують фігурки Купідона – бога любові; м'які іграшки та сувеніри.

Для одружених – це ще один привід аби подарувати ніжність і тепло своїм половинкам.

Іноді людям не вистачає сміливості, щоб відкритися і освідчитися, розповісти про свої почуття. То саме 14 лютого – гарна нагода для цього. У цей день можна впевнено відправляти красиві і зворушливі поздоровлення та привітання і, можливо, хтось зробить цей рішучий крок назустріч до вас!

Будьте кохані, кохайте, вірте у дива!

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
1
14 лютого 2017
3 403

Схожі публікації


Догори