Пропозиції ЦК Профспілки до розширеного засідання профільного Комітету

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надіслав пропозиції до розширеного засідання Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, яке відбудеться 22 лютого 2017 року.

Профспілка також повідомляє, що зараз опрацьовує дані від обласних організацій профспілки з питань захисту та фінансового забезпечення трудових і соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки в сучасних умовах, які за проблематикою збіжні з питанням розширеного засідання Комітету.

Аналіз матеріалів, що надходять від організаційних ланок, засвідчує, що затверджені у Державному бюджеті на 2017 рік обсяги освітньої субвенції у деяких місцевих бюджетах є недостатніми для забезпечення виплати першочергово, у повному обсязі відповідно до законодавчо встановлених умов оплати праці заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів.  

У багатьох місцевих бюджетах районів та міст виділено недостатньо коштів освітньої субвенції. Їх нерівномірний щомісячний розподіл не забезпечує потребу у виплаті заробітної плати педагогам відповідно до чинних вимог законодавства.

У районах та містах недостатньо коштів для виплати педагогічним працівникам надбавки за престижність педагогічної праці.

У значній частині випадків не оплачується праця вчителів за завідування навчальними кабінетами з мотивів відсутності їх атестації чи відповідного оснащення або недостатності коштів.

Інформація з місць також свідчить про недостатність коштів на фінансування вищих навчальних закладів, особливо що стосується оплати праці обслуговуючого персоналу та науково-педагогічних працівників, які утримуються за рахунок коштів спеціального фонду.

Профспілка також наголошує, що нові підходи щодо стипендіального забезпечення призвели до значного звуження кола стипендіатів.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вважає, що з метою виправлення ситуації, що склалася з фінансовим забезпеченням освіти, у рішенні комітету мають бути відображені відповідні завдання Кабінету Міністрів України та центральним органам виконавчої влади, а також рекомендації Верховній Раді України.


Завантажити документ lyst_komitet-2017.doc [362,5 Kb][102] Завантажити Переглянути документ онлайн  
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори