Заява Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок і профоб’єднань України

ЗАЯВА

Спільного представницького органу всеукраїнських профспілок і профоб’єднань України у зв’язку з протиправним втручанням у роботу Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

    Протягом півроку Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності не працює належним чином через постійне втручання в його роботу сторонніх осіб. Страждають інтереси застрахованих, затримується компенсація роботодавцям за виплату лікарняних, оплата санаторіям наданого людям санаторно-курортного лікування.
    Тривалий час блокувалось обрання Голови правління Фонду від державної сторони, призначення постійного директора Виконавчої дирекції Фонду. Розгорнуто негативну інформаційну кампанію навколо роботи правління.
    На жаль, долучилися до цього і керівники Міністерства праці та соціальної політики України. Три рази поспіль скликане сторонами роботодавців та профспілок засідання правління зривалося представниками держави, передусім – Мінпраці, внаслідок чого до цього часу не затверджено бюджет Фонду на 2011 рік, Фонд не готовий до роботи в умовах запровадження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
    18 січня ц.р. сторонами, нарешті, було досягнуто компроміс: рішенням правління обрано нового Голову Рішняка І.М., призначено директора Виконавчої дирекції Суботу М.В. та його заступників, делегованих сторонами держави, роботодавців і профспілок.
    Однак, 19 січня директор і новопризначені заступники не змогли приступити до роботи – на вході до Виконавчої дирекції Фонду їх, а також заступника Голови правління Фонду Українця С.Я., який за дорученням Голови правління мав представити керівників трудовому колективу, силою не пропустили група сторонніх осіб на чолі з народним депутатом України Деркачем А.Л.
    Знову під загрозу поставлено нормальну роботу Фонду, своєчасне забезпечення соціальних виплат і надання послуг застрахованим.
    Стало ясно, що затверджений правлінням склад керівників Фонду не задовольняє окремі бізнесові структури та посадовців державних органів, які хотіли б впливати на фінансові рішення Виконавчої дирекції у своїх інтересах.
    Професійні спілки заявляють протест проти блокування роботи вкрай важливого для громадян соціального Фонду, спроб зробити бізнес на страхових коштах, які повинні використовуватись виключно на потреби людей.
    Закликаємо Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. забезпечити захист легітимно обраного керівництва Виконавчої дирекції для відновлення повноцінної роботи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Спільний представницький орган всеукраїнських
профспілок і профоб’єднань України

Схожі публікації


Догори