Сьогодні – День Соборності України

22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України».

Однак 2014 року Указом Президента Петра Порошенка свято було відновлено як День Соборності України.

Яскравим проявом єдності, волі українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності. З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Серед запланованих на сьогодні заходів: флешмоб «Живий ланцюг Соборності» на мосту Патона у Києві. О 10 ранку учасники акції об’єднають два береги Дніпра «живим» ланцюгом і розвернуть величезний прапор України.


Фото – hromadske.ua
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
22 січня 2018
2 492

Схожі публікації


Догори