Основні тенденції та виклики ринку праці у 2018 році

Вперше за останні п’ять років на ринку праці України відбулося зростання чисельності зайнятого населення. Про це під час прес-конференції в Укрінформі – «Основні тенденції на ринку праці в умовах стабілізації економіки» – повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

«Ми спостерігаємо, що ринок праці на І півріччя 2018 року демонструє певну стабілізацію. Зростання зайнятості населення у нас за статистикою відбулося вперше з 2013 року. Причиною цьому є певне економічне зростання. У І кварталі 2018 року порівняно з І кварталом минулого року відбулося зростання ВВП на 3,1%. Зайняте населення в Україні вперше з 2013 року збільшилось на 149 тисяч», – зазначив Ярошенко. 

За його словами, за методологією Міжнародної організації праці, в країнах ЄС безробіття складає 7,4%, в Україні – 9,7%.

Крім цього, він зазначив, що 21,8% українців сьогодні працюють у «тіні».

 «Кількість вакансій у нас істотно зросла за останній рік. У нас в базі даних тепер близько 130 тис. вакансій щодня», – підкреслив в.о. голови Держслужби зайнятості.

Водночас, В. Ярошенко наголосив на існуванні великого дисбалансу на ринку праці між пропонованими вакансіями і попитом претендентів. Він також зазначив, що сьогодні ринок праці в Україні найбільше потребує слюсарів, електрозварників, токарів, пекарів, водіїв, продавців, кухарів, офіціантів, медсестер, трактористів, працівників з обслуговування сільськогосподарської техніки.

«Ми за півроку змогли перевчити, перекваліфікувати, підвищити кваліфікацію 88 тис. безробітних», – додав В. Ярошенко.

Також було вказано, що в країні зростає середній розмір виплат допомоги. Так, мінімальна допомога за законом становить 544 грн на місяць, і її отримує 25% безробітних, а максимальна – 7048 грн, і її отримує 5% безробітних (торік – 3%).

За даними служби зайнятості, протягом І півріччя поточного року кількість вакансій у базі даних служби зайнятості збільшилася на 8% до 616 тисяч.

Кількість працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості склала 428 тисяч осіб.

За матеріалами Укрінформ 

Схожі публікації


Догори