Підсумки вступної кампанії 2019

6 серпня 2019 року відбулася прес-конференція щодо підсумків вступної кампанії цього року. Спікерами виступили Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, генеральний директор директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров та заступник директора ДП «Інфоресурс» Дмитро Єльченко.  

За словами міністра, цьогорічні вступники більш виважено підходять до вибору спеціальності та вишу, а завдяки механізму «місце йде за студентом» більш як три чверті – 75,4% – рекомендованих до зарахування отримали місця в омріяних університетах.

Для Міністерства освіти є важливим показник того, яка кількість вступників, завдяки принципу місце йде за студентом, змогла отримати бюджетні місця в омріяних вишах.

Разом з тим, за шостим та сьомим пріоритетом місця державного замовлення отримали 3 та 2,5% вступників відповідно.

Від навчання на бюджетних місцях цього року відмовились майже 13% вступників, рекомендованих для зарахування. Абсолютна більшість цих відмов стосувалась заяв саме з шостим та сьомим пріоритетом.

Було повідомлено, що 1 серпня був оприлюднений список зарахованих на бюджет. Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11-ти класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.

Водночас терміни зарахування на контракт визначає кожен заклад вищої освіти окремо, однак воно може тривати до 30 вересня.

Також було наголошено, що сьогодні, 6 серпня, завершується прийом заяв та документів від вступників, які можуть перевестися на вакантні бюджетні місця. Право на це мають ті, для кого законом передбачені відповідні пільги. 2019 року не було підтверджено понад 7 тисяч місць – це ті місця, на які вступники отримали рекомендації до зарахування, однак не підтвердили бажання там навчатися. 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори