День соборності України: разом сильніші!

Щороку 22 січня відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності. Це день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року No 42/99.

Гасла кампанії з відзначення Дня Соборності у 2021 році суголосні із профспілковими – «В єдності сил» або «Разом сильніші».

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної̈ Республіки в одну державу. Внаслідок невдач Української революції̈ 1917–1921 року державність зберегти не вдалося. І як результат, упродовж XX століття українці змушені були кількаразово відновлювати її в боротьбі.

Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Збруча.

Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року – історичний акт об’єднання українських земель в одній державі. Подія основоположна для українського державотворення.

Національна єдність є не тільки базовою цінністю громадян країни, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу за незалежність і соборність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих Криму і окремих районів Донеччини та Луганщини. 

 

Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Зберігаймо цей безцінний скарб!

Миру усім нам, міцного здоров’я, щастя і нехай береже Господь нашу країну – Україну!  

За матеріалами – Українського інституту національної̈ пам’яті

Схожі публікації


Догори