Журналісти святкують професійне свято

6 червня в Україні традиційно відзначається День журналіста – професійне свято усіх працівників засобів масової інформації.

Слово журналіст і журналістика походить з французької мови: Journal – «газета» і виникло як скорочення словосполучення papier journal і означає «щоденний папір (листок)», що в свою чергу походить від латинського «щоденна звістка». Тобто, журналісти – це вісники, ті, хто інформує, приносить звістки. А прообразом газети вважаються стародавні рукописні новини.

Вважається, що перша газета вийшла друком у 1605 році у французькому Страсбурзі. А от перше успішне щоденне видання з’явилося в Британії – газета The Daily Courant друкувалася з 1702 по 1735 рік.

З часом і з розвитком суспільства преса сформувалася як впливовий соціальний інструмент під титулом «Четверта влада» (Fourth Estate – «четвертий стан»). 

 У цей день ми щиро дякуємо усім фахівцям інформаційної сфери, які працюють у всіх ланках Профспілки працівників освіти і науки України.

Щодня ви працюєте з інформацією – передаєте її, повідомляєте, пишете, доводите до відома, фотографуєте…. І всі разом ми створюємо літопис нашої Профспілки, нашої країни.

Своєю щоденною працею, ви створюєте інтелектуальний простір для розбудови громадянського суспільства, розвиваєте глибокий дискурс щодо важливих проблем захисту прав та гарантій освітян і молоді, яка навчається.

Бажаємо вам творчих успіхів, зростання у професії, невичерпної енергії та цікавих ідей!

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори