10 листопада – Міжнародний день бухгалтерії

Щороку 10 листопада фахівці однієї з точних професій відзначають своє професійне свято – Міжнародний день бухгалтера або День бухгалтерії.
Вибір дати для цього свята безпосередньо пов'язаний з публікацією книги Луки Пачіолі «Все про арифметику, геометрію та пропорцію». Ця важлива для історії бухгалтерської справи подія відбулася 10 листопада 1494 року. Тоді венеціанський письменник зібрав всі дані з математики, якими володіло на той момент людство, щоб систематизувати їх в одній книзі. Це була перша друкарська праця про бухгалтерію і Пачіолі був названий «батьком бухгалтерії».
Нагадаємо, що щорічно 16 липня в Україні відзначається професійне свято – День бухгалтера. Дата свята була обрана в зв'язку з тим, що 16 липня 1999 року було прийнято Закон України № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Цей закон визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні.

Щиро вітаємо бухгалтерів освітянської профспілки із гарним днем і міжнародним професійним святом! Ваша праця цінна й потребує багатьох знань, навичок та постійного зосередження! І ми, у свою чергу, сердечно бажаємо добра, миру, здоров’я й радості!
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
2
10 листопада 2017
1 783

Схожі публікації


Догори